Sa oled siin

Keskkonnaminister tunnustas silmapaistvaid loodushuvilisi noore looduskaitsja märgiga

10.06.2018
Foto: Aron Urb

Keskkonnaminister Siim Kiisler andis täna Tallinna loomaia hariduskeskuses seitsmele tublile loodushuvilisele üle noore looduskaitsja märgi.

„Noore looduskaitsja märgiga tunnustame loodushuvilisi noori, kes on aktiivselt kaasa löönud loodushoiualases tegevuses või pühendunud looduse uurimisele. Noorte loodusesõprade esiletõstmisega soovime innustada kõiki noori enam looduse ja seal toimuva üle mõtisklema ning looduses hoolivamalt käituma,“ kirjeldas keskkonnaminister Siim Kiisler noore looduskaitsja märgi tähtsust. Ministri sõnul olid tänavused kandidaadid küll üksteisest üsna erinevad, kuid siiski kõik oma tegevusega niivõrd tublid, et žürii otsustas noore looduskaitsja märgiga tunnustada kõiki esitatud seitset kandidaati. „Nende kõigi puhul oli näha suurt loodushuvi ja motiveeritust keskkonna hoidmiseks ja kaitsmiseks. See tegi suurt rõõmu,“ ütles keskkonnaminister.


Noore looduskaitsja märgi pälvisid:

  • Artur Arak - tunnustame märgiga suure loodushuvi, looduse põhjaliku uurimise ning heade saavutuste eest loodusfoto konkurssidel. Artur on pühendunud loodusehuviline, kes on Viljandi Huvikooli loodusringis käinud juba kuus aastat ja praegu õpetab juba ise nooremaid. Vahel on ta isegi õpetaja asemel algklassidele loodusõpetuse tunde andnud. Teda huvitavad paljud loodusnähtused ja -väärtused. Ta on jõudnud tegeleda näiteks äikese- ja pilvevaatlustega, allikate uurimisega, suurte puudega, digiherbaariumi koostamisega ning looduse fotografeerimisega.
  • Meriliis Kotkas - tunnustame märgiga suure loodushuvi, aktiivse loodushoiualase tegevuse ning looduse põhjaliku uurimise eest. Meriliis on lisaks ökoloogia doktorantuurile ja külastusjuhi põhitööle Eesti Loodusmuuseumis silmapaistvalt aktiivne looduskaitsja ka vabal ajal. Ta on vabatahtlik Eesti Rohelises Liikumises, Eestimaa Looduse Fondis ja looduslike pühapaikadega tegelevas Maavalla Kojas. Sel kevadel oli Meriliis Eesti Rohelise liikumise korraldatud Roheväljakutse üks peakorraldajatest, samuti korraldab ta igakuiseid Rohelise Tee õhtuid. Lisaks aktiivsele loodusgiidi tööle Eestis (tema lemmikuteks on rabamatkad) on Meriliis panustanud ka Gruusia looduskaitsesse, olles 2015. aastal vabatahtlik Tusheti rahvuspargis.
  • Brita Laht - tunnustame märgiga suure loodushuvi, aktiivse loodushoiualase tegevuse ning looduse põhjaliku uurimise eest. Brita puhul väärib tunnustust osalemine loodusteemaliste uurimistööde konkurssidel, kus on saavutanud kõrgeid kohti uurimistööga „Tärklist sisaldava Maxima komposteeruva kilekoti materjali ja kolme uudse LDPE ning tselluloos-stearaadi komposiidi anaeroobne lagunemine aktiivmudas“. Selle tööga esindas ta Eestit ka 2017. aasta septembris Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil. Koos Emilia Rozenkroniga, kes samuti sai Noore looduskiatsja märgi, said nad 2017. aastal tunnustuse kui parim naiskollektiiv ning preemia imetlusväärseima teaduse ja teatri ühendamise eest.
  • Emilia Rozenkron - tunnustame märgiga suure loodushuvi, aktiivse loodushoiualase tegevuse ning looduse põhjaliku uurimise eest. Emilia on silma paistnud oma üldiste loodusteadmiste poolest, sest ta liigub palju looduses ning oskab märgata. Emilia on aastaid osalenud geograafia- ja bioloogiaolümpiaadidel. Maakonnas on ta saavutanud oma klassi arvestuses kõikidel kordadel esikoha ning häid tulemusi ka vabariiklikus lõppvoorus. Tänavu saavutas Emilia oma uurimistööga õpilaste teadustööde konkursil gümnaasiumiastmes III koha ning esindab Eestit Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil septembris 2018 Iirimaal.
  • Alesja Suzdaltseva - tunnustame märgiga suure loodushuvi, aktiivse loodushoiualase tegevuse ning heade saavutuste eest loodusfilmi konkurssidel. Alesja seni suurimaks filmikonkurssidel osalemise tunnustuseks on filmiga „Kodutuvid“ saavutatud II koht õpilaste filmikonkursil „Loodus tuleb linna“. Filmi näidati Eesti Euroopa Liidu eesistumisega seotud projekti "Looduspõhised lahendused: innovatsioonist igapäevaellu" raames Euroopa tippteadlastele. Alesja oli filmi idee autoriks, režisööriks ja operaatoriks. Alesja on panustanud ka noorte loodusteaduslikkuse tõstmisele, ta on osalenud ETV+ loodusprojektides operaatorina.
  • Maris Turb - tunnustame märgiga suure loodushuvi, aktiivse loodushoiualase tegevuse ning heade saavutuste eest loodushariduslikel konkurssidel. Maris on aktiivselt osalenud bioloogia ja geograafia olümpiaadidel. Nii põhikooli kui ka gümnaasiumi uurimistööd on ta teinud kaitstavate liikide teemal. Maris on olnud abiks Otepää looduskeskuse sündmuste korraldamisel. Viimati oli Maris abiks 2018. aasta kevadel Pühajärve matkarajal kui Maaeluministeeriumi eestvedamisel tutvusid Hiina noortalunikud Otepää looduskeskuse ja Pühajärve ümbruse loodusega.
  • Torm Vatsfeld - tunnustame märgiga suure loodushuvi, aktiivse loodushoiualase tegevuse ning looduse põhjaliku uurimise eest. Torm veedab palju aega looduses koos pere ja loodushuviliste sõpradega ning seetõttu on tal väga head loodusteadmised, eriti hästi tunneb ta linde. Ta on mitmel aastal osalenud laidude linnustiku seirel. Näiteks on ta läbi viinud linnuhommikuid, õppekäikudel oskab ta hästi nooremaid juhendada. Torm on kirjutanud kaks linnuteemalist uurimistööd, mis on leidnud äramärkimist, vabariiklikul uurimistööde konkursil. Maakondlikus looduslaagris on Torm olnud alati üks parimatest linnutundjatest.

 

Laureaatide tunnustamispeo fotodega on võimalik tutvuda ministeeriumi kodulehel siin.

 

Märk antakse kuni 26-aastasele noorele, kes on eriliselt silma paistnud loodushoiu alal, saavutanud häid tulemusi loodushariduse konkursil või aidanud kaasa loodusteemalise ürituse korraldamisele. Märke antakse tänavu välja juba seitsmendat korda.

Täpsem info noore looduskaitsja märgi ning varasemate laureaatide kohta ning on kättesaadav Keskkonnaministeeriumi kodulehel: www.envir.ee/et/noore-looduskaitsja-mark

Veel uudiseid samal teemal

16.07.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnatunnustuse konkursside kandidaate saab esitada 18. augustini

Aasta keskkonnateo, aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte ja kohaliku omavalitsuse konkursid pikenevad kuu aja võrra: kandidaate on võimalik esitada kuni 18. augustini.

11.06.2021|Keskkonnaministeerium

Selgusid Keskkonnakäpa konkursi võitja

Keskkonnaminister Tõnis Mölder kuulutas välja keskkonnasõbralike haridustegude konkursi Keskkonnakäpp tänavused võitjad.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.