Sa oled siin

Metsaühistud hoogustavad erametsade sertifitseerimist

05.09.2018
Foto: Herdis Fridolin

Sellest aastast saavad metsaühistud küsida toetust erametsade sertifitseerimise edendamiseks. Toetusvõimalust soovis kasutada 18 metsaühistut, kes plaanivad umbes 6000 hektari metsa sertifitseerimisel abistada ligi 200 erametsaomanikku.

 

Metsa sertifitseerimise eesmärk on aidata kaasa säästva metsanduse põhimõtete rakendamisele. Sertifikaat annab metsaomanikule audiitori kinnituse, et tema metsa on majandatud keskkonnasäästlikult. Maailmas rakendatakse metsa sertifitseerimisel mitmeid rahvusvahelise säästva metsamajandamise sertifitseerimise süsteeme, millest Eestis on esindatud FSC ja PEFC.

„Erametsaomanikud on sertifikaati taotledes valmis näitama, et tahavad ja oskavad metsa keskkonnasäästlikult majandada. See on märk , et erametsaomaniku tegevus on läbi mõeldud, kogukonnaga arvestav ja loodusväärtusi hoidev,“ rõhutas keskkonnaminister Siim Kiisler.

Sertifitseerimise edendamine metsaühistute kaudu aitab hoida kokku kulusid - mida rohkem erametsaomanikke on kaasatud ühte rühma, seda odavam on metsahektari sertifitseerimine. Toetusmeedet haldava SA Erametsakeskuse juht Jaanus Aun rääkis, et metsaühistud on erametsade sertimise korraldamisel viimastel aastatel aktiivsemaks muutunud. „Uus toetusmeede võiks sellele veel suurema hoo sisse anda,“ ütles ta.

„Näeme, et tänavu loodud toetusmeede on tegutsema pannud ka mitmed ühistud, kes varem sertimisega tegelenud ei ole. Omavahel koostööd tehes on leitud võimalused sertifikaadi taotlemine ka väikemetsaomaniku jaoks lihtsaks ja kättesaadavaks teha,“ rõõmustas Aun metsaühistute poolt pakutava teenusepaketi jätkuva laienemise üle.

Metsa sertifitseerimise toetuse planeeritud eelarveks kujunes 181 843 eurot. Selle abil soovivad metsaühistud sertifitseerida 5 932 hektarit metsa, mis kuulub 192 metsaomanikule. Planeeritud tööde elluviimiseks on metsaühistutel aega 2019. aasta maini.

Veel uudiseid samal teemal

10.01.2019|Keskkonnaministeerium

Valitsus andis Keskkonnaministeeriumile rohelise tule metsanduse uue arengukava koostamiseks

Valitsus kiitis täna heaks keskkonnaminister Siim Kiisleri ettepaneku metsanduse uue arengukava aastateks 2021-2030 (MAK2030) koostamiseks. Ministri esitatud ettepanekus sõnastati metsanduse pikaajaline visioon, seati arengukava koostamisele ühised eesmärgid ja nimetati metsanduse peamised probleemid, millele arengukavaga asutakse lahendusi otsima.

05.12.2018|Keskkonnaministeerium

Minister määras, kui palju tohib aastatel 2019-2023 teha riigimetsas uuendusraiet

Keskkonnaminister Siim Kiisler määras iga-aastase tegevusena riigimetsa majandajatele järgneva viie aasta kohta optimaalse uuendusraie pindala: Keskkonnaministeeriumi metsades raiemahud vähenesid, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Kaitseministeeriumi metsades jäid samaks.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.