Sa oled siin

Metsanduse uue arengukava kokkupanek ning mõjude hindamine käivad ühekorraga

09.06.2020

Keskkonnaministeerium jätkab tööd metsanduse uue, 2021.–2030. aasta arengukava eelnõu kokkupanemisega ja on välja saatnud hankekutse eelnõu mõjude hindamise programmi koostamiseks.

Keskkonnaministeerium otsustas, et metsanduse järgmise kümnendi arengukava mõjude hindamine korraldatakse kahe hankega. Hanke osadeks jagada soovitas pärast kaht varasemat nurjunud hanget Eesti Keskkonnamõju Hindajate Ühing ning sarnane oli ka tagasiside arengukava koostamise juhtkogult.

Arengukava mõjude hindamine jaotatakse programmi koostamise hankeks ja aruande koostamise hankeks. Keskkonnamõjude hindajatega peetud konsultatsioonidel selgus, et selline samm maandab oluliselt riske mõjude hindaja leidmisel, sest mäletatavasti ei laekunud aprillis toimunud riigihankele ühtegi pakkumust. Esimese hanke tulemusel valmiv programm saab aruande koostamise aluseks ja  lisaks loodi võimalus kaasata meeskonda projektijuht, kellel on juhteksperti abistav roll. Hankekutse saadeti potentsiaalsetele tegijatele välja 29. mail ja pakkumisi oodatakse 15. juuniks.

Kui koroonaviiruse levik võimaldab ja selgunud on mõjude hindamise programmi koostaja, soovib Keskkonnaministeerium korraldada esimesel võimalusel ka juhtkogu kohtumise, kus tutvutakse hanke võitjaga ning arutatakse arengukava alaeesmärke ja mõõdikuid. „Seega metsanduse uue arengukava sisuline koostamine jätkub,“ ütles Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Kristel Järve. „Kuna arengukava mõjuhinnangu viibimise tõttu siiski loodetud ajaks ei valmi, võib kõne alla tulla kehtiva arengukava pikendamine.“

Keskkonnaministeerium hakkab koostama metsanduse praeguse, 2011.–2020. aasta arengukava pikendamise eelnõu, et Riigikogu saaks küsimust pärast suvepuhkust arutada.

Keskkonnaministeerium lahendab metsanduse kitsaskohti ka väljaspool arengukava, näiteks on kooskõlastusel metsaseaduse ja looduskaitseseaduse muudatused, mis kehtestavad kaitsealadel raierahu, vähendavad maksimaalse lageraielangi suurust, tõstavad keskkonnakahjude tasusid jpm.

Veel uudiseid samal teemal

14.01.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministri määrus muudab riigimetsa majandamise selgemaks

Keskkonnaminister Rain Epler otsustas muuta määrust, millega määratakse riigimetsa uuendusraiete optimaalne pindala järgmiseks viieks aastaks , nii et selles pindalas kajastuvad ka erakorralised – näiteks tormikahjustuste likvideerimiseks küpses metsas tehtud raied.

07.12.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister Rain Epler saadab laiali metsanduse arengukava juhtkogu

Keskkonnaminister Rain Epler otsustas täna allkirjastatud käskkirjaga laiali saata metsanduse arengukava koostamiseks moodustatud juhtkogu. Juhtkogu töö lõpetamise põhjuseks on fakt, et juhtkogu ei tulnud toime neile seatud peamise ülesandega - esitada keskkonnaministrile metsanduse arengukava aastani 2030 eelnõu hiljemalt septembris 2020.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.