Sa oled siin

Metsanduse tulevik eeldab ühiskondlikku kokkulepet

13.03.2018

Metsanduse järgmise kümnendi arengukava koostamise avaüritus tõi täna kokku ligi 150 huvilist, kes said ülevaate, kuidas kava koostamine käima hakkab ning kuidas kõik soovijad seejuures kaasa rääkida ja üksmeelt otsida saavad.

„Keskkonnaministeerium on kutsunud teid siia selleks, et keegi ei saaks teisele poolele oma ideoloogiat peale suruda,“ ütles minister Siim Kiisler Tallinna Kultuurikatlasse kogunenuile. „Oleme kutsunud kõiki arutama, tegema koostööd.  Eestlased on jonnakad ja tahavad saavutada oma eesmärki. See eesmärk võiks olla leppida kokku. Selleks käitugem väärikalt ning kuulakem üksteist.“

Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp nentis, et metsandus on valdkond, kus põimub lugematult palju huvisid. "Uus arengukava võiks siin olla vahend, et leida ühiskonnas üksmeel," lisas Lamp.

Eesti metsanduse uus arengukava koostatakse aastateks 2021.-2030. Meie metsanduse selle aja eesmärkide ja nende saavutamise teede paika panekul võetakse seejuures arvesse nii metsade sotsiaalseid, kultuurilisi, ökoloogilisi kui ka majanduslikke väärtusi.

Arengukava koostamise esimeses etapis hakkab Eesti metsanduse probleeme esmalt kaardistama uue arengukava algatamise töörühm, kuhu kuuluvad erinevate huvirühmade esindaja ja asjatundjad Jaan Aiaots, Jaanus Aun, Ando Eelmaa, Tõnu Ehrpais, Ahto Kaasik, Paavo Kaimre,  Mailiis Kaljula, Aigar Kallas, Mihkel Kangur, Marek Kase, Mait Kaup, Jaan Kers, Tõnis Korts, Jürgen Kusmin, Rainer Kuuba, Art Leete, Toomas Lemming, Mikk Link, Asko Lõhmus, Valdur Mikita, Irje Möldre, Sille Pihlak, Marge Rammo, Bert Rähmi, Rene Tammist, Taavi Tattar, Erik Terk, Hardi Tullus, Kristjan Tõnisson, Tarmo Tüür, Veiko Uri, Urmas Varblane, Triin Vihalemm, Kadri-Aija Viik, Linda-Mari Väli.

Lisaks kuuluvad töörühma keskkonnaministeeriumi, kultuuriministeeriumi, maaeluministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, rahandusministeeriumi, sotsiaalministeeriumi ning riigikantselei esindajad.

Töörühma esimene koosolek on kavas 22. märtsil. Edaspidistel koosolekutel jaguneb töörühm neljaks: metsade sotsiaalseid, kultuurilisi, ökoloogilisi ja majanduskikke aspekte käsitlevaiks ning vastavaid probleeme välja selgitavaks rühmaks.

Sügiseks koostab töörühm kogutud ettepanekute ja probleemide põhjal metsanduse uue arengukava koostamise ettepaneku. Keskkonnaministeerium esitab selle valitsusele ja kui valitsus ettepaneku heaks kiidab, algab arengukava kokkupanek. Seda koordineerib arengukava koostamise juhtrühm, töö peaks saama tehtud 2020. aasta suveks. Uue arengukava heakskiitmine on seejärel Riigikogu pädevuses.

Avalikkust kaasatakse kogu arengukava koostamise aja. Oma ettepanekuid arengukava koostamise kohta saab praegu esitada kava algatamise töörühma, hiljem juhtrühma liikmetele, aga ka meiliaadressil mets@envir.ee. Kavas on korraldada ka mitu suurt rahvakoosolekut.

Värske info metsanduse 2021.-2030. aasta arengukava koostamise kohta on pidevalt leitav siit

Veel uudiseid samal teemal

18.03.2020|Keskkonnaministeerium

Märka lindu! Keskkonnaministeerium kutsub erametsaomanikke linnurahu pidama

Keskkonnaministeerium kutsub erametsaomanikke üles kevad-suvel metsas toimetades linde võimalikult palju säästma. Kõige õigem on ka erametsas sarnaselt RMK-ga pidada linnurahu. Kui aga kevadsuvine raie on möödapääsmatu, siis tuleb vältida raiet linnurohkete kasvukohatüüpidega metsades.

19.02.2020|Keskkonnaministeerium

Raport: kliimamuutused ohustavad tuleviku Eesti metsa kasvamist ja tervist

Cambridge'i ülikooli tehtud raport kinnitab, et metsa kasvamisel on roll kliimamuutuste pidurdamisel ja samas mõjutavad muutused oluliselt metsa tervist. Raport on valminud koostöös Keskkonnaagentuuriga.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.