Sa oled siin

Metsanduse arengukava keskkonnamõjude hindamine sai täiskäigu

28.03.2021

Keskkonnaministeerium on sõlminud kokkuleppe, et metsanduse uue kümnendi arengukava  keskkonnamõjude strateegilise hindamise ja muude oluliste mõjude hindamise programmi koostavad hanke võidu tulemusel ettevõtted Maves OÜ,

Hendrikson & Ko OÜ ja Skepast&Puhkim OÜ.
Järgmise kümnendi metsanduse arengukava (MAK2030) koostamise lahutamatu osa on keskkonnamõjude strateegiline hindamine (KSH), mille teostajaks on hanke tulemusel kolm Eesti ettevõtet - Maves OÜ, Hendrikson & Ko OÜ ja Skepast&Puhkim OÜ. Tööd on tänaseks juba alustatud ning täpsustunud ajakava kohaselt valmib KSH programm selle aasta 12. detsembriks.

Keskkonnaminister Tõnis Mölder avaldas heameelt, et KSH programmi tegija on leitud ja töö alanud. „Oluline takistus riikliku arengukava valmimiseks on ületatud ja nüüd tuleb metsanduse arengukava tasakaalukalt kokku panna. MAK2030 uue juhtkogu esimesel kohtumisel aprilli algul on ühe teemana kõne all ka KSH,“ ütles keskkonnaminister.

Mõjude hindamise metoodikat koostav meeskond on tavapärasest suurem. Lisaks KSH juhteksperdile, kelleks on Karl Kupits (Maves OÜ) ning KSH ekspertidele, on kaasatud ka metsanduse, ökoloogia, puidutöötlemise, majanduse, kultuuripärandi ja sotsiaalvaldkonna eksperdid. Samuti on meeskonnas metsanduse teadmistega projektijuht, kelle ülesanne on siduda erinevate valdkondade ekspertide töö tulemused ühtseks programmiks.

Projektijuht Meelis Seedre sõnul on MAK2030 mõjude hindamine ja alanud programmi koostamine väljakutseid tõotav töö, sellest ka kolme ettevõtte ühispakkumus. „Metsandus on avalikkuse jaoks tugevalt seotud emotsioonidega, mis ei tule kasuks strateegiate kaalutlemisel, mõjude hindamisel ja lisab ka tööde tegijatele lisavastutust,“ hindas Seedre olukorda. Projektijuht lisas, et on kirglik metsandushuviline, üle 20 aasta valdkonnas tegev olnud ja tal on hea meel selle eestlastele olulise protsessi edukale kulgemisele omalt poolt kaasa aidata.

Eelmisel aastal otsustati riskide maandamiseks mõjude hindamise protsess jagada kaheks etapiks: esmalt otsitakse hankega mõjude hindamise programmi ehk hindamismetoodika koostaja ning seejärel teise hankega programmi läbiviija ehk mõjude hindaja.

Metsanduse uue kümnendi arengukava  keskkonnamõjude  ja muude oluliste mõjude strateegilise hindamise programmi koostaja leidmiseks kuulutas Riigi Tugiteenuste Keskus koostöös Keskkonnaministeeriumiga läinud aasta lõpus välja rahvusvahelise riigihanke. Enne seda oli  mõjuhindaja hange neljal korral läbi kukkunud.

Ühispakkumuse Maves OÜ, Hendrikson & Ko OÜ ja Skepast&Puhkim OÜ  valmiva töö tähtaeg on 12. detsember. Valmiv programm saab KSH ja muude oluliste mõjude strateegilise hindamise aruande koostamise aluseks.

Veel uudiseid samal teemal

17.06.2021|Keskkonnaministeerium

Juhtkogu: järgmise kümnendi võimalikus raiemahus peab peegelduma tasakaal

Metsanduse järgmise kümnendi arengukava peamiselt teadlastest koosneva juhtkogu pidas eile oma teise töökohtumise, millel saadi ülevaade keskkonnamõjude strateegilise hindamise programmist ning arutati arengukava mõõdikuid ja järgneva perioodi optimaalse raiemahuga seonduvat.

12.06.2021|Keskkonnaministeerium

Miljon eurot riigimetsa puhketaristusse

Keskkonnaminister Tõnis Mölder tegi ettepaneku eraldada RMK jaotamata kasumi arvelt miljon eurot, et suunata see raha RMK matkaradade täiendavaks korrashoiuks.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.