Sa oled siin

Meeldetuletus jahimeestele: pliihaavlite kasutamine veelinnujahil on keelatud

19.08.2014

Homme, 20. augustil algab Eestis veelinnujahi hooaeg. Keskkonnaministeerium tuletab meelde, et eelmisel aastal jõustunud jahiseadusega on keelatud pliihaavlite kasutamine veelinnujahil.

Pliihaavlite kasutamise keeld tuleneb plii kahjulikkusest veekogu põhjast toitu otsivatele lindudele, kes sageli neelavad pliihaavleid, mis põhjustavad mürgituse. Peamiselt mõjutab see parte, hanesid ja luiki ning omakorda neist toituvaid loomi. Populaarsetes linnujahi kohtades võib pliihaavlite hulk veekogu põhjas olla väga suur.

Pliihaavlite keelamisega astutakse järjekordne samm Aafrika-Euraasia rändveelindude kaitse rahvusvahelise kokkuleppe (AEWA) kehtestamisel Eestis. AEWA on 1995. aastal sõlmitud rahvusvaheline looduskaitselepe, millega on praeguseks liitunud 71 riiki ja Euroopa Liit. Ühiselt kaitstakse märgaladega seotud rändlinde, täpsemalt kaitstakse 255 linnuliiki. Eesti liitus AEWA-ga 1. novembril 2008. aastal, pliihaavlite veelinnujahil keelamise osas saadi ajapikendust möödunud aastani.

(19.08.2014)

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.