Sa oled siin

Madriidi kliimakonverentsil jätkuvad pingelised läbirääkimised

09.12.2019

Madriidis toimuval ÜRO kliimakonverentsil COP 25 pingutavad ligi 200 ÜRO riigi läbirääkijad selle nimel, et saavutada kokkulepped kliimamuutuste ohjamiseks ja Pariisi kokkuleppe elluviimiseks. Homsest algavad ministrite kohtumised, kus Eestit esindab keskkonnaminister Rene Kokk. 

Läbirääkimiste esimesel nädalal tehti edusamme sellistel teemadel nagu näiteks tehnoloogia areng, teadusalane koostöö ja riiklike kliimamuutustega kohanemise plaanide koostamine.

„Jätkuvaks vaidluskohaks on endiselt riikidevahelise süsiniku kvoodikaubanduse reeglid. Esimese nädala lõpuks jäi riikide vahele veel mitmeid erimeelsusi,“ märkis Madriidis viibiv kliimaosakonna nõunik Kadri Sipp. „Kas lubada Pariisi kokkuleppe eesmärkide täitmisel kasutada Kyoto Protokolli kvoodiühikute ülejääki või kuidas tagada riikide kliimakavade ambitsioon, kui üks riik teisele kvoodiühikuid müüb ja tehingute maksustamise temaatika – need küsimused jäävad otsustamiseks ministritele.“

„Üldiselt on konverentsi esimene nädal olnud väga intensiivne ning ka täna on oodata, et  sisuteemade arutelud kestavad hiliste õhtutundideni,“ kommenteeris Kadri Sipp. „Kuna poliitilisemad küsimused tuleb otsustada peagi COP 25-le saabuvatel ministritel, siis see lisab ka teatavat survet läbirääkijatele, et eelnevalt saavutada võimalikult palju kokkuleppeid,“ lisas Kadri.

Ametlike läbirääkimistega üheaegselt toimub konverentsil ka palju kõrvalüritusi. Konverents on kokku toonud hulgaliselt erasektori ja kodanikuühiskonna esindajaid, kes tutvustavad oma tegevust kliimamuutuste ohjamisel. Näiteks jagatakse ka häid praktikaid, milliste tehnoloogiate abil energeetikas, transpordis, põllumajanduses ja teistes sektorites saastenumbreid vähendada.  COP 25 tähelepanu all on muuhulgas ka see, kuidas kliimamuutuste mõjudega kohaneda.

Seekordne kliimakonverents on Madriidi toonud ligemale 27 000 osalejat.

Veel uudiseid samal teemal

15.12.2019|Keskkonnaministeerium

Madridi kliimakonverentsil rõhutati vajadust kiirelt tegutseda

Täna lõppenud Madridi kliimakõnelusetel COP 25 tunnistasid riigid, et kliimamuutuste ohjamiseks on vaja astuda kiiremaid samme ning riikide senised kliimakavad tuleb viia kooskõlla Pariisi kokkuleppega. Kasvuhoonegaaside kvoodikaubanduse reeglid jäid riikide erimeelsuste tõttu siiski kokku leppimata.

11.12.2019|Keskkonnaministeerium

Elektrisõidukite toetusmeede avanebki detsembris

Täna, 11. detsembril allkirjastas keskkonnaminister Rene Kokk elektrisõidukite toetusmeetme määruse. Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) saab taotlusvooru välja kuulutada pärast seda, kui määrus on jõustunud ehk kolm päeva pärast selle Riigi Teatajas ilmumist.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.