Sa oled siin

Looduses liikudes hoia teiste inimestega distantsi ja käitu vastutustundlikult

30.03.2020

Eriolukorra reeglitest tuleb kinni pidada ka looduses liikujail. Tähtis on säästa nii üksteise tervist kui ka loodust.

Kevadised ilmad ja tubase meelelahutuse ahenenud võimalused on toonud üha rohkem inimesi loodusesse.  Keskkonnaminister Rene Kokk tuletab inimestele meelde, et  metsa- ja matkaradade vastutustundlik kasutamine on hetkel olulisem kui kunagi varem. „Üks asi on viiruse levimise vähendamiseks vajalik distantsihoidmine teiste inimestega, aga tähtis on ka looduse säästmine – linnud on alustanud pesitsemist ja paljudel loomadel on pulmaaeg. Käitugem looduses väärikalt,“ lausus Rene Kokk.

Eriolukorra reeglitest kinnipidamist kontrollib politsei on koos abijõududega, sealhulgas Keskkonnainspektsiooni inspektoritega. Eeskätt patrullitakse matkaradadel ja puhkealadel, kuhu võib koguneda rahvast tihedamalt, kui praegustes eriolukorra tingimustes lubatud. Sama probleem võib olla veekogudel kalastajatega. Inspektorid juhivad inimeste tähelepanu liikumispiirangule ja vajadusele hoida turvalist distantsi, ühtlasi jälgivad heakorda ja tuleohtust looduses.

„Oleme juba paar päeva paralleelselt tavatööga kontrollinud populaarsemaid ja käidavamaid kohti looduses. Senise kontrolli põhjal võib öelda, et inimesed on üsna mõistlikud – teavad piiranguid ja peavad nendest ka kinni. Loodetavasti saame öelda sedasama nädalavahetusel, kui liikvel on rohkem rahvast,“ ütles Keskkonnainspektsiooni peadirektor Olav Avarsalu.

RMK ja Keskkonnaamet on soovitanud avastada uusi ja inimtühje paiku, eriti tasub uurida RMK matkatee võimalusi.
Rusikareeglid ohutuks looduses liikumiseks on:

  *   mõtle oma retk põhjalikult läbi ja leia loodusest inimtühi koht
  *   võta kaasa laetud telefon ja veepudel
  *   liigu looduses üksi, kahekesi või koos perega
  *   hoia teistest inimestest vähemalt 2 meetri kaugusele
  *   võta oma prügi loodusest tulles kaasa
  *   kui parklas on üle 10 auto, sõida edasi
Juhiseid targaks loodusekülastuseks leiab https://www.loodusegakoos.ee/

 

Veel uudiseid samal teemal

15.07.2020|Keskkonnaministeerium

Noored soovivad koolidesse rohkem ja elulähedasemaid keskkonnateemasid

Ligi pool noortest peab meie koolides jagatavat keskkonnaharidust heaks või väga heaks. Samas leiab suur osa õppureist, et keskkonnateemasid peaks koolides käsitlema palju rohkem, kusjuures faktiteadmisi eluliste näidetega ilmestada. Nii selgus Keskkonnaministeeriumi juures tegutseva Noorte Keskkonnanõukogu korraldatud küsitlusest.

06.06.2020|Keskkonnaministeerium

Noorte Keskkonnanõukogu hindab oma esimest tegevusaastat õpetlikuks

Keskkonnaministeeriumi juures tegutsev nõuandev organ – Noorte Keskkonnanõukogu tähistas oma esimest sünnipäeva, pidas tulevikuplaane ja valis uue juhi. Noorte eesmärgiks on keskkonnateadlike sõnumite viimine koolidesse ja aktiivne kaasalöömine poliitiliste otsuste tegemisel.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.