Sa oled siin

Loodus- ja keskkonnahariduskeskused saavad ellujäämiseks toetust

01.05.2020
Tartu loodusmaja

Valitsus otsustas mittetulundusühingute ja sihtasutustena tegutsevatele loodus- ja keskkonnahariduskeskustele jagada 150 000 eurot, sest seoses koroonaviiruse leviku ja eriolukorraga ei ole olnud keskustel võimalik õppeprogramme läbi viia.

Koroonaviirusest tekkinud eriolukorra tõttu on  loodus- ja keskkonnahariduskeskused pidanud oma tegevusi ümber korraldama, mis sisuliselt on tähendanud uste sulgemist. Keskkonnaminister Rene Kokk peab oluliseks, Eestis vajalikku mitteformaalset keskkonnaharidust pakkuvad keskused jätkaks oma tegevust vähemalt sama kvaliteediga ka pärast eriolukorra lõppu. „Eriolukord on veenvalt näidanud, et inimeste huvi looduses viibimise vastu on hüppeliselt kasvanud. Kui on võimalus piiranguid leevendada ja lõpuks sootuks kaotada, siis võib eeldada, et suureneb tung ka keskkonnaõppeprogrammides osalemiseks,“ lisas Kokk.

Valitsuse otsusega eraldatud 150 000 eurot aitab keskustel tasuda tekkinud kulude eest. Toetuse maksimaalne suurus ühe taotleja kohta on 8000 eurot.

Toetuse taotleja peab olema ennast registreerinud keskusena keskkonnahariduse portaalis www.keskkonnaharidus.ee ja õppeprogrammid peavad olema läbinud Eesti Keskkonnahariduse Ühingu kvaliteethindamise või on esitatud hindamiseks enne toetuse küsimist. Taotlusi hindab, maksab välja ja kontrollib Keskkonna Investeeringute Keskus (KIK).

Eestis on üle 100 keskkonnahariduskeskuse, kus pakutakse erinevatele vanuseastmetele õppeprogramme, mis toimuvad keskustes, looduses ja ka virtuaalselt.  Keskused on suureks abiks lasteaia- ja kooliõpetajatele tundide läbiviimisel, toetavad loodusteadusliku kirjaoskuse kujunemist ning panustavad keskkonnateadlikkuse suurendamisesse läbi aktiivõppe.

Lisainfo:
Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Liisa Puusepp, tel: 6262 834;  liisa.puusepp@envir.ee

 

Veel uudiseid samal teemal

15.07.2020|Keskkonnaministeerium

Noored soovivad koolidesse rohkem ja elulähedasemaid keskkonnateemasid

Ligi pool noortest peab meie koolides jagatavat keskkonnaharidust heaks või väga heaks. Samas leiab suur osa õppureist, et keskkonnateemasid peaks koolides käsitlema palju rohkem, kusjuures faktiteadmisi eluliste näidetega ilmestada. Nii selgus Keskkonnaministeeriumi juures tegutseva Noorte Keskkonnanõukogu korraldatud küsitlusest.

06.06.2020|Keskkonnaministeerium

Noorte Keskkonnanõukogu hindab oma esimest tegevusaastat õpetlikuks

Keskkonnaministeeriumi juures tegutsev nõuandev organ – Noorte Keskkonnanõukogu tähistas oma esimest sünnipäeva, pidas tulevikuplaane ja valis uue juhi. Noorte eesmärgiks on keskkonnateadlike sõnumite viimine koolidesse ja aktiivne kaasalöömine poliitiliste otsuste tegemisel.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.