Sa oled siin

Kuuendat korda selguvad keskkonnakäpa ja noore looduskaitsja märgi laureaadid

07.06.2019

Sel pühapäeval kuulutatakse välja selle aasta keskkonnakäpad ja noored looduskaitsjad.

Keskkonnakäpa konkursiga tunnustab Keskkonnaministeerium haridusasutusi, lapsi, õpetajaid ja organisatsioone, kes on panustanud keskkonnahariduse edendamisse, tõstnud keskkonnateadlikkust või andnud oma panuse looduse heaks.

Tänavu esitati Keskkonnakäpale 61 kandidaati, kes võtavad mõõtu viies kategoorias - koolid, lasteiaiad, õpilasrühmad, õpetajad ja organisatsioonid.

Rahvahääletuse lemmikud on juba selgunud. Sel aastal võistles omavahel palju projekte ning erilise tähelepanu all on taaskasutus ja keskkonnasäästlikkus.

Noore looduskaitsja märgi laureaadid on vanuses 13-26 ja loomulikult iseloomustab neid aktiivne looduskaitseline tegevus. Sel aastal on märgisaajate seas nii loodusteemaliste uurimustööde koostajaid, loodusfotograafe, erinevate loodus- ja keskkonnateemaliste ürituste eestvedajaid ja korraldajaid, samuti loodusainete olümpiaadidel ja teadustööde konkurssidel edukalt esinenud õpilasi ja üliõpilasi.

Keskkonnakäpad ja Noore looduskaitsja märgid annab sel pühapäeval üle keskkonnaminister Rene Kokk. Tunnustusüritus tomub Tallinnas,  Energiakeskuses, algusega kell 12 ja kõik ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama. Orineteeruv lõpp kell 13.30.

Veel uudiseid samal teemal

18.05.2020|Keskkonnaministeerium

Kutsume hääletama oma lemmiku keskkonnakäpa poolt

Tänasest on avatud  Keskkonnakäpa konkursi rahvahääletus. Alates 18. maist kuni 31.

13.05.2020|Keskkonnaministeerium

Eesti hakkab juhtima ÜRO rahvusvahelisi keskkonnaläbirääkimisi

Keskkonnaministeeriumi nõunik ja Eesti esindaja ÜRO keskkonnaprogrammis Ado Lõhmus valiti üleilmse keskkonnapakti deklaratsiooni läbirääkijaks. Tollega sai Lõhmusest esimene eestlane, kes sellisel tasandil rahvusvahelistes keskkonnaläbirääkimistes osaleb.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.