Sa oled siin

Kutsume seminarile „Hüdrogeoloogia ja põhjaveest sõltuvad ökosüsteemid“

21.01.2020

Olete oodatud seminarile „Hüdrogeoloogia ja põhjaveest sõltuvad ökosüsteemid“ 30. jaanuaril algusega kell 9.00 Riias Läti Ülikooli loodusteaduste keskuses Jelgava tn 1. 

Seminari päevakava leiate SIIT 

Seminar korraldatakse projekti „Põhjaveest sõltuvate maismaaökosüsteemide jätkusuutlik majandamine riikideüleses Gauja-Koiva vesikonnas“ (https://www.envir.ee/et/eesmargid-tegevused/vesi/pohjavesi/groundeco) raames, mida rahastatakse Interreg Eesti-Läti programmist. 

Projekti eesmärk on põhjaveest sõltuvate maismaaökosüsteemide (nt allikasood) uurimine ja nende seisundi hindamismeetodite rakendamine piiriüleses Gauja-Koiva vesikonnas. Projekti tulemusi kasutatakse põhjaveekogumite haldamise ja majandamise ühisel planeerimisel ja kolmanda veemajanduskava perioodi (2021-2027) koostamisel.

Projekti juhtpartner on Läti keskkonna, geoloogia ja meteoroloogia keskus (Latvian Environment, Geology and Meteorology Centre). Lisaks osalevad projektis Eesti partneritena Keskkonnaministeerium, Eesti Geoloogiateenistus ja Tallinna Ülikooli ökoloogia instituut.

Osavõtuks palun registreerige aadressil: https://docs.google.com/forms/d/1GTBqfakfvPNDgCPu21dvRceIyY3KNRPe6xU4VEg4UOE/viewform?edit_requested=true hiljemalt esmaspäeval, 27. jaanuaril.

GroundEco projekti kohta saab täiendavat infot projekti kodulehelt.

Projekti koduleht:
https://www.meteo.lv/lapas/par-centru/eiropas-savienibas-lidzfinansetie-projekti/joint-management-of-groundwater-dependent-ecosystems-in-transboundary-/joint-management-of-groundwater-dependent-ecosystems-in-transboundary-?&id=2330&nid=1157

Veel uudiseid samal teemal

12.05.2020|Keskkonnaministeerium

Otsitakse keskkonnasõbralikku kohalikku omavalitsust

Keskkonnaministeerium ja Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kuulutavad välja keskkonnasõbraliku kohaliku omavalitsuse konkursi. Võitja omavalitsus saab KIKi toel enda keskkonnategevust kuni 50 000 euro väärtuses veelgi tõhustada.

11.05.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnarikkumistega võivad tulevikus hakata võitlema ka vabatahtlikud abiinspektorid

Keskkonnaminister Rene Kokk tegi siseministrile ja justiitsministrile ettepaneku luua võimalused kaasata keskkonnajärelevalvesse vabatahtlikud abiinspektorid.  

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.