Sa oled siin

Kutsume seminarile „Hüdrogeoloogia ja põhjaveest sõltuvad ökosüsteemid“

21.01.2020

Olete oodatud seminarile „Hüdrogeoloogia ja põhjaveest sõltuvad ökosüsteemid“ 30. jaanuaril algusega kell 9.00 Riias Läti Ülikooli loodusteaduste keskuses Jelgava tn 1. 

Seminari päevakava leiate SIIT 

Seminar korraldatakse projekti „Põhjaveest sõltuvate maismaaökosüsteemide jätkusuutlik majandamine riikideüleses Gauja-Koiva vesikonnas“ (https://www.envir.ee/et/eesmargid-tegevused/vesi/pohjavesi/groundeco) raames, mida rahastatakse Interreg Eesti-Läti programmist. 

Projekti eesmärk on põhjaveest sõltuvate maismaaökosüsteemide (nt allikasood) uurimine ja nende seisundi hindamismeetodite rakendamine piiriüleses Gauja-Koiva vesikonnas. Projekti tulemusi kasutatakse põhjaveekogumite haldamise ja majandamise ühisel planeerimisel ja kolmanda veemajanduskava perioodi (2021-2027) koostamisel.

Projekti juhtpartner on Läti keskkonna, geoloogia ja meteoroloogia keskus (Latvian Environment, Geology and Meteorology Centre). Lisaks osalevad projektis Eesti partneritena Keskkonnaministeerium, Eesti Geoloogiateenistus ja Tallinna Ülikooli ökoloogia instituut.

Osavõtuks palun registreerige aadressil: https://docs.google.com/forms/d/1GTBqfakfvPNDgCPu21dvRceIyY3KNRPe6xU4VEg4UOE/viewform?edit_requested=true hiljemalt esmaspäeval, 27. jaanuaril.

GroundEco projekti kohta saab täiendavat infot projekti kodulehelt.

Projekti koduleht:
https://www.meteo.lv/lapas/par-centru/eiropas-savienibas-lidzfinansetie-projekti/joint-management-of-groundwater-dependent-ecosystems-in-transboundary-/joint-management-of-groundwater-dependent-ecosystems-in-transboundary-?&id=2330&nid=1157

Veel uudiseid samal teemal

01.09.2020|Keskkonnaministeerium

Veeseaduse muudatuste jõustudes jääb põllumajandustootjatel bürokraatiat vähemaks

Keskkonnaministeerium saatis kooskõlastusringile veeseaduse muutmise eelnõu, mille üks eesmärke on bürokraatiat vähendada.

27.07.2020|Keskkonnaministeerium

Kohtla-Nõmme endise rehvitehase territooriumil algas jääkreostuse likvideerimine

Täna, 27. juulil algas Kohtla-Nõmme endise rehvitehase territooriumil jääkreostuse ohutustamine. LIFE IP CleanESTi projekti raames eemaldatakse 1200 tonni maapinnal lasuvat õlijäätmete kihti ning selle all olev reostunud pinnas.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.