Sa oled siin

Kutse veebiseminarile „Vesinik: Hollandi kogemus ja koostöövõimalused Eestiga“

03.06.2020

Keskkonnaministeerium ja Hollandi Suursaatkond Eestis kutsuvad ettevõtteid, teadlasi, kohalikke omavalitsusi, erialaliite ja kõiki vesiniku huvilisi osalema veebiseminaril „Vesinik: Hollandi kogemus ja koostöövõimalused Eestiga“ 11. juunil kell 15.

Vesinik on suurepärane energiakandja ning selles nähakse väga suurt potentsiaali kliima ja energia eesmärkide saavutamisel. Eesti alles otsib lahendusi, kuidas vesinikku kõige paremini kasutusele võtta. Holland on juba teinud olulisi samme, et alustada vesiniku kasutamist ja sellega täita ka kliima eesmärke.

Jagades veebiseminaril Hollandi kogemust vesiniku kasutusele võtmisel, soovivad korraldajad koostöös Eesti huvigruppidega õppida Hollandi väärtuslikust vesinikukogemusest ning leida võimalusi edasiseks kooostööks kahe riigi vahel. Ühendades jõud on meil võimalik olla tugevam, targem ja kiirem.

Veebiseminaril tutvustab Hollandi Majandus- ja kliimapoliitikaministeeriumi vesiniku erisaadik Noé van Hulst Hollandi vesiniku tegevuskava. Patrick Cnubben, Hollandi New Energy Coalition’i vesiniku teema koordinaator, tutvustab vesiniku pilootprojekte ning Bart Biebuyck, kütuseelementide ja vesiniku valdkonna ühisettevõtte tegevjuht, räägib vesinikuprojektide olemasolevast ja tulevastest finantseerimise allikatest. Eesti hetkeseisust vesiniku teemal räägib Keskkonnaministeeriumi asekantsler Kristi Klaas. Seminari lõpetuseks on osalistel võimalus esinejatele küsimusi esitada ning seda aitab korraldada moderaator Ivar Kruusenberg, PowerUp Energy Technologies tegevjuht.

Veebiseminar toimub 11. juunil kell 15.00-16.40 Zoomi platvormi vahendusel ja seminar toimub inglise keeles.

Osalemissoovi palume registreerida hiljemalt 9. juunil https://forms.gle/8i3o8s8JsKiqEKEi9 ning registreerunutele saadetakse eraldi tehnilised detailid veebiseminariga liitumiseks.

Päevakava:
15:00-15:05  Moderaatori avasõnad, Ivar Kruusenberg, tegevjuht, PowerUp Energy Technologies
15:05-15:20  Noé van Hulst, vesiniku erisaadik, Hollandi Majandus- ja kliimapoliitikaministeerium
15:20-15:35  Patrick Cnubben, vesiniku teema koordinaator, New Energy Coalition, Holland
15:35-15:50  Bart Biebuyck, tegevdirektor, kütuseelementide ja vesiniku valdkonna ühisettevõte
15:50-16:00  Kristi Klaas, asekantsler, Keskkonnaministeerium
16:00-16:40  Arutelu

Veel uudiseid samal teemal

19.10.2020|Keskkonnaministeerium

Kutsume noori roheideede konkursile

Laupäeval, 21. novembril kell 08:30–21:00 Kai Kunstikeskusesse. 

13.10.2020|Keskkonnaministeerium

Valitsus toetab ELi kasvuhoonegaaside eesmärgi tõstmist aastaks 2030

Valitsus otsustas täna toetada Euroopa Liidu üleselt kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamist seniselt 40 protsendilt vähemalt 55 protsendini aastaks 2030. Selle eesmärk on aidata saavutada aastaks 2050 ELis kliimaneutraalsus tasakaalustatud, õiglasel, realistlikul ja mõistlikul viisil.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.