Sa oled siin

Kutse seminarile "Ärivõimalused Keenias: keskkonnakaitse ja rohetehnoloogia"

25.06.2020

Ettevõtjad ja huvigrupid on oodatud osalema Keskkonnaministeeriumi seminarile "Ärivõimalused Keenias: keskkonnakaitse ja rohetehnoloogia". Tegemist on järjega 9. juunil välisministeeriumi korraldatud Ida-Aafrika äritegevuse seminarile. Seminari fookuses on ülevaade koostöövõimalustest Keenias rohekasvu ja rohetehnoloogia edendamiseks.

Seminari juhatab sisse Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt. Eesti koostööst ÜRO Keskkonnaprogrammiga annab ülevaate Ado Lõhmus, kes esindab Eestit ÜRO Keskkonnaprogrammi juures Nairobis. EAS rahvusvaheliste kasvuprogrammide juht Marge Pihlapuu tutvustab EAS plaane Aafrikas. Ülevaate Keenia keskkonnaalastest väljakutsetest ja koostöövõimalustest annavad Keenia keskkonnaagentuurist Catherine Mbaisi ja Keenia kliimainvesteeringute keskusest Edward Mungai. Lisaks tutvustab Euroopa Investeerimispanga Ida-Aafrika regioonijuht Catherine Collin arengukoostöö ja investeeringuvõimalusi pangaga. Digitaalse turunduse ettevõte Digital Odyssey tegevjuht Achieng Butler tutvustab turunduse ja turu-uuringute maastikku Keenias.

Ado Lõhmuse sõnul pakub Keenia kindlasti häid võimalusi nii Eesti ettevõtetele kui ka ekspertidele. „Keskkonna projektidel ja rohetehnoloogia edendamisel on siin suur potentsiaal, seda eriti COVID-19 järgsel perioodil. Innovaatiliste lahenduste ja ekspertteadmiste tutvustamiseks võiksime otsida koostöövõimalusi Keenia riigiasutuste, ettevõtetega ja ka ÜRO Keskkonnaprogrammiga”, rääkis Lõhmus.

Veebiseminar toimub 29. juunil kell 11.00-12.45 Zoomi vahendusel. Veebiseminar toimub inglise keeles tõlketa.

Osalemiseks tuleb registreerida 28. juuniks aadressil https://forms.gle/B4dn1hAsHCLRUFpn6

Registreerunutele saadetakse eraldi tehnilised detailid liitumiseks 29. juuni hommikul.

Veebiseminari täpsem ajakava:

11.00-11.05 Avasõnad (Meelis Münt, Keskkonnaministeeriumi kantsler)

11.05-11.15 Eesti koostöö ÜRO Keskkonnaprogrammiga (Ado Lõhmus, Keskkonnaministeerium)

11.15-11.30 Rohekasvu väljakutsed ja võimalused Keenias (Catherine Mbaisi, Keenia Keskkonnaagentuur)

11.30-11.45 Rohetehnoloogia kiirendi Keenias (Edward Mungai, Keenia Kliimainvesteeringute Keskus)

11.45-12.00 Rohekasvu investeeringud Ida-Aafrikas (Catherine Collin, Euroopa Investeerimispank)

12.00-12.15 Digitaalne turundus ja turu-uuring Keenias (Achieng Butler, Digital Odyssey)

12.15-12.30 EAS plaanid Aafrika suunal (Marge Pihlapuu, EAS)

12.30-12.45 Q&A

Veel uudiseid samal teemal

04.11.2020|Keskkonnaministeerium

Kolm Eesti ettevõtet saavutasid Euroopa Keskkonnaauhinnagalal hõbemedali

Roofit Solar Energy,  Estanc AS,  Reverse Resouces  võitsid  „European Business Award for the Environment 2020-21“konkursil hõbemedali. Kokku laekus konkursile 94 soovijat kokku 16-st Euroopa riigist.

04.11.2020|Keskkonnaministeerium

Ringmajanduse ekspertkogu roll rohepöördes on ennekõike praktiline

Sel nädalal allkirjastati kokkulepe, millega loodi Keskkonnaministeeriumi juurde ringmajanduse ekspertkogu. 14st oma ala eksperdist koosnev ekspertkogu saab olulise rolli riigi ringmajanduspoliitika kujundamisel.  

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.