Sa oled siin

Kümme Tallinna kunagist parki minetavad riikliku kaitse

28.05.2020

Valitsus nõustus Keskkonnaministeeriumi ettepanekuga, et kümme Tallinna parki arvatakse looduskaitse alt välja. Põhiliselt on need eraomanikele kuuluvad iluaiad, mille edasine riiklik kaitse ei ole otstarbekas.

Ekspertiiside tulemusel arvatakse riikliku looduskaitse alt välja järgmised Tallinna kaitsealused pargid: Hans Lepa puukool aed Haabersti linnaosas; Linnu tee 83 aed, Linnu tee 87 aed ja Mõtuse tn 8 aed Kristiine linnaosas; Kurni tn 5 aed ning Palli tn 4 ja 6 aed Nõmme linnaosas; Hõbekuuse tee 31/Tuule tn 36 aed, Kesktee 35 aed, Väina tee 4 aed ning Windecki park Pirita linnaosas. Kaitse alt välja arvatavate parkide pindala on kokku umbes 6 hektarit ja üheski neist ei leidu keskkonnaregistris registreeritud kaitsealuseid liike.

Neist kaheksa on eraomanduses iluaiad, mis võrreldes linnaruumis asuvate avalike parkidega ei oma üleriigilist tähtsust. Windecki pargi ajalooline hoonestus, teedevõrk ja struktuur on hävinud ning seda ei ole võimalik taastada. Park on jagatud elamumaa kruntideks, osaliselt hoonestatud ja kaotanud oma looduskaitselise väärtuse. Hans Lepa puukool-aed on hävinud, aiast on säilinud mõned põõsad ja osa puudest, mis kasvavad aia asemele ehitatud korruselamute vahel.

Windecki pargi alale jäävatest vanadest puudest väärib riiklikku kaitset mõõtmetelt suur ja tõenäoliselt Eesti vanim, hinnanguliselt 130–140-aastane punane tamm, mis on keskkonnaministri hiljutise otsusega üksikobjektina juba riikliku kaitse alla võetud.

Hans Lepa puukool-aias veel säilinud üksikuid Tallinna linnale olulisi puid on võimalik kaitsta planeeringutes või võtta kohaliku kaitse alla.
 

Veel uudiseid samal teemal

Seli-Angerja servamoodustised
25.06.2020|Keskkonnaministeerium

Riiklikult olulisest geoloogilisest objektist Seli-Angerjast saab maastikukaitseala


Valitsuse määrusega muudeti alates 1973. aastast kaitse all oleva loodusobjekti kaitsekorda, moodustati Seli-Angerja maastikukaitseala ja kehtestati kaitse-eeskiri.

18.06.2020|Keskkonnaministeerium

Kolm Pärnumaa kaitseala arvatakse riikliku kaitse alt välja

Valitsus otsustas täna arvata riikliku kaitse alt välja Pärnumaal asuvad kaitsealad Marjalaid, Tõstamaa liigikaitseala ja Rannametsa jõe lammimets. Nendel aladel ei ole loodusväärtuseid, mida oleks otstarbekas kaitsta kaitsealana. Seal esinevate väärtuste kaitse on  edaspidi tagatud  vääriselupaikadena.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.