Sa oled siin

Kolmapäeval on jäätmekool Jõgeva ja Tartumaa eakatele

10.03.2020

Keskkonnaministeerium jätkab eakatele mõeldud jäätmekooliga. Sarja neljas ja viies osa toimuvad homme Jõgeval ja Tartumaal.

„Jäätmeküsimused ei pruugi praeguste sündmuste valguses olla küll kõige aktuaalsemad, kuid kinnitan, et need ei kao kuhugi. Jäätmeid tekib ja endiselt on vaja üle käia jäätmete liigiti kogumise põhitõed ning vastata silmast silma inimeste küsimustele,“ kommenteeris jäätmekooli läbiviija, asekantsler Kaupo Heinma.

Koolitusel selgitatakse, mida uut on jäätmekorralduses sel aastal, kuid ennekõike saavad vastatud kõige argisemad küsimused. Eelmiste jäätmekoolide põhjal on sellisteks näiteks ravimijäätmete, suurjäätmete ja pakendijäätmete äraandmine. Samuti räägitakse, miks on prügi põletamine ohtlik nii inimese kui keskkonna tervisele jpm. Jäätmekoolis tuleb juttu ka jäätmepoliitika järgmistest sammudest, lisaks selgitatakse,  millal  peab pöörduma kohaliku omavalitsuse poole (nt suurjäätmete ja ohtlike jäätmete kogumisringid).

„Tõsi, eri paigus on jäätmekorraldus erineval tasemel. On kohalikke omavalitsusi, kes on teinud või tegemas jäätmete äraandmise oma elanikele võimalikult mugavaks. Samas on ka palju neid, keda vaja on selles järgi aidata. Sellega ministeerium ka tegeleb. Paralleelselt on aga vaja tõsta inimeste teadlikkust ja mis kõige olulisem – selgitada, miks jäätmeid liigiti koguma peab,“ ütles Heinma.

Homsed eakate jäätmekoolid on järjekorras neljas ja viies. Esimene toimus lõppenud aasta detsembrikuus Võrus, järgmistena said koolitatud Rapla ja Kärdla inimesed. „Kolme esimese kooli kogemus ütleb, et lakkamatud sarnased küsimused näitavad sellise vahetu lähenemise vajalikkust,“ lisas eakate jäätmekooli idee autor Kadri Kauksi keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonnast. Kauksi kinnitusel on sõna algatusest liikuma läinud ning praeguseks on mitmed linnad ja vallad ise huvi tundnud, kunas nende piirkonna eakateni jõutakse.

Jõgeva seeniorite jäätmekool toimub 11. märtsil algusega kell 11.30 Jõgeva kultuurikeskuses.

Tartumaa jäätmekool toimub 11. märtsil algusega kell 15.00 Kõrveküla lasteaias.

Järgmiseks saavad koolitatud Muhu eakad, kelle juurde minnakse 24. märtsil.

Jäätmekooli lisainfo: Kadri Kauksi  kadri.kauksi@envir.ee 56 238 831

 

Veel uudiseid samal teemal

22.06.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium pühade hakul: kõik, mida jaksad loodusesse kaasa võtta, jaksad sealt ka ära viia

Pühade eel tuletab Keskkonnaministeerium meelde, et kõik, mis loodusesse ja randadesse kaasa võetakse, tuleb sealt ka endaga kaasa viia. See põhimõte kehtib kõigi jäätmete, ka pisiprügi puhul.

18.06.2020|Keskkonnaministeerium

Uue ringmajanduse tegevuskava eesmärk on puhtam, ressursitõhusam ja konkurentsivõimelisem Euroopa

Valitsus kinnitas täna Eesti seisukohad Euroopa Komisjoni uue ringmajanduse tegevuskava kohta, mille eesmärgiks on tagada puhtama, ressursitõhusama ja konkurentsivõimelisema majandusega Euroopa.  Eesti toetab muuhulgas lähenemist, et tooted oleks pikema eluaeaga ning oleksid hõlpsasti parandatavad, samuti toetame jäätmetekke ning üle paken

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.