Sa oled siin

Kliimapoliitika meetmete uuringu tutvustus

23.04.2018

Olete oodatud kolmapäeval, 2. mail kell 12.30 Energia avastuskeskusesse (Põhja pst 29, Tallinn) uuringu "Kulutõhusaimate meetmete leidmiseks kliimapoliitika ja jagatud kohustuse määruse eesmärkide saavutamiseks Eestis" tutvustusele.

Eesti ja Euroopa Liidu kliimapoliitika eesmärkide suunas liikumiseks viidi läbi uuring, et leida võimalik valik kulutõhusaid meetmeid Eesti kasvuhoonegaaside heite vähendamiseks perioodil 2021-2030. Uuring keskendus kasvuhoonegaaside vähendamisele transpordi, põllumajanduse, jäätmekäitluse, tööstuslike protsesside ja väikesemahulise energiatootmise valdkonnas (sh energiatarbimine hoonetes).

Seminaril tutvustame uuringut ja arutame, millised on võimalikud ökoinnovaatilised lahendused Eesti eesmärkide saavutamiseks.

Päevakava

  • 12.30-13.00 Saabumine, tervituskohv
  • 13.00-13.30 Avasõnad ja uuringu taust - Keskkonnaministeerium
  • 13.30-14.15 Uuringu tutvustus - Olavi Grünvald, Finantsakadeemia finantskonsultant
  • 14.15-15.15 Paneeldiskussioon „Kuidas ja kus uuringu tulemusi kasutada?“

Paneelis osalevad Indrek Gailan (Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juhataja), Kristel Maidre (Maaeluministeeriumi põllumajandusturu korraldamise osakonna juhataja), Marek Uusküla (Rahandusministeeriumi tolli- ja aktsiisipoliitika osakonna juhataja), Getlyn Denks (Keskkonnaministeeriumi kliima- ja kiirgusosakonna juhataja) ja Jako Reinaste (Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna energiaturgude korralduse juht).

Palume seminarile registreeruda siin lingil kuni 29. aprillini 2018.

Uuring valmis Keskkonnainvesteeringute Keskuse, Keskkonnaministeeriumi, Maaeluministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Rahandusministeeriumi koostöös.

Veel uudiseid samal teemal

23.02.2021|Keskkonnaministeerium

Ka viies ÜRO keskkonnaassamblee toimub eestlase (kaas)juhtimisel

Eile alanud viies ÜRO keskkonnaassamblee keskendub üleüldise globaalse looduskeskkonna parandamisele. Seekordne assamblee toimub Norra juhtimisel, kuid asepresidendi roll on eestlase käes.

03.12.2020|Keskkonnaministeerium

Eestile teeb muret külmaainete ebaseaduslik kaubandus

Valitsus kiitis heaks Eesti seisukohad Euroopa Liidu fluoritud kasvuhoonegaaside eeskirjade ülevaate 2015-2020 avalikule konsultatsioonile. Fluoritud gaaside ehk F-gaaside, mis on peamiselt kasutusel külmutus- ja kliimaseadmetes, mõju kliimale on tuhandeid kordi suurem kui süsihappegaasil. 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.