Sa oled siin

Kiisler: täna on meie lõhelistele otsustav päev

15.10.2018

Täna Luksemburgis peetaval põllumajandus- ja kalandusnõukogul lepitakse kokku Läänemere kalakvoodid järgmiseks aastaks. Eesti jaoks on sel korral istungil olulisim Soome lahe lõhepüük.

„Käes on aasta oodatuim kalanõukogu, sest lukku lüüakse Läänemere püügivõimalused järgmiseks aastaks,“ ütles keskkonnaminister Siim Kiisler. „Kalanõukogu istungid on kõike muud kui kuivad läbirääkimised. Kuigi ülekaalus on liigid, mille püügivõimalustes lepitakse kokku kiiresti ja üsna üksmeelselt, on alati ka noid kalu, kelle kvootide osas on emotsionaalseid eriarvamusi,“ selgitas Kiisler.

Keskkonnaminister lisas, et Eestile on tänaselt kohtumiselt oluline naasta sobiva lahendusega Soome lahe lõhe kui püüki piirava varu probleemile. Täpsemalt soovib Eesti lahendada olukorra, kus lõhekvoodi täitumisel võrgupüük kohe kinni pannakse.

„Lõhe on meie kalurite jaoks kaaspüügiliik ja kvoodi ammendumisel peaksime sulgema kogu rannapüügi nakkevõrkudega. Meie ettepanek on lahendada olukord paindlikkusega, lubades püüda 20% Läänemere avaosa lõhekvoodist Soome lahes neil liikmesriikidel, kel mõlemas eelmainitud piirkonnas kvoot. Seal hulgas Eestil.“

Kiisler lisas, et Eesti on teinud suuri pingutusi lõhejõgede seisundi parandamiseks ning see on toonud kaasa lõheliste arvukuse suurenemise. „Võrgupüügi sulgemine meriforelli püügi tippajal annaks suure tagasilöögi meie pingutustele lõheliste seisundi parandamisel,“ rõhutas keskkonnaminister Eesti ettepaneku kaalukust.

Samuti lepitakse täna kokku muudes meile huvipakkuvates Läänemere kvootides, näiteks avaosa räime ja Liivi lahe räime ning kilu püügis. Kilu ja Liivi lahe räime osas on oodata kvooditõusu ja avaosa räime osas -langust, seda vastavalt varu kõikumisele.

Veel uudiseid samal teemal

02.06.2020|Keskkonnaministeerium

Peipsi latika kuderahu on tänavu kevadel rikutud varasemast rohkem

Praegu on Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel latikaid keelatud püüda (välja arvatud püük lihtkäsiõnge ja käsiõngega), kuna noil on aktiivne kudeaeg. Sellest hoolimata on Keskkonnainspektsioon avastanud röövpüüdjaid, keda on varasemate aastatega võrreldes rohkem.

12.05.2020|Keskkonnaministeerium

Otsitakse keskkonnasõbralikku kohalikku omavalitsust

Keskkonnaministeerium ja Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kuulutavad välja keskkonnasõbraliku kohaliku omavalitsuse konkursi. Võitja omavalitsus saab KIKi toel enda keskkonnategevust kuni 50 000 euro väärtuses veelgi tõhustada.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.