Sa oled siin

Kiisler: Ida-Virumaa väljakutse on tasakaal looduse ja tööstuse vahel

15.12.2017
Kiviõli seikluspark

Täna on keskkonnaminister Siim Kiisler visiidil Ida-Virumaal, kus tutvub ministeeriumi haldusala tööga. Samuti uurib keskkonnaminister Eesti Energias vanarehvidest õlitootmist.

„Ida-Virumaa on Eesti tööstuse Meka, kuid selle kõrval on siin ka mitmekülgne loodus. Suurim väljakutse on nende vahel tasakaal leida - nii, et nad teineteist mitte ei segaks vaid täiendaks," ütles Kiisler, kelle jaoks Ida-Virumaa on esimene maakondlik visiit keskkonnaministrina.

Keskkonnaministeeriumi viimaste keskkonnateadlikkuse uuringute järgi eristub Ida-Virumaa teistest maakondadest ennekõike selle poolest, et sealsete elanike hinnang keskkonnale on madalam kui mujal. Enim muret tekitavad valdkonnad on jäätmemajandus, välisõhu ja vee puhtus, suurte tööstuste poolt keskkonna saastamine, keskkonnaalase huvihariduse kättesaadavus. Ka on välja toodud vajadus loodusressursside säästliku kasutuse järgi.

„Siinsetest väärtuslikest loodusressurssidest saab kohalike elukeskkonna parandamise heaks veel palju teha,“ ütles Kiisler ning lisas, et Ida-Virumaal on tegelikult häid näiteid juba omajagu. „Vanale poolkoksiladestule rajatud suusamägi ning veespordikeskuseks kavandatav Aidu karjäär on vaid mõned näited sellest, kuidas leida hea rakendus sellele, mis tööstustegevusest üle jääb.“


Haldusala asutustest käib minister Eesti Keskkonnauuringute Keskuse Jõhvi laboris. Möödunud aastal valminud piirkonna kaasaegseim laboratoorium on spetsialiseerunud vee- ja õhukvaliteedi mõõtmistele. Ka tutvub Kiisler 2015. aastal taasavatud ning Keskkonnaagentuuri hallatava Vaivara Ohtlike Jäätmete Käitluskeskuse  ning riigiosalusega aktsiaseltsi Ökosil tööga.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.