Sa oled siin

Keskkonnaminister tõrjub bürokraatiat

13.11.2019

Keskkonnaministri üleskutsele saata ettepanekuid bürokraatia ja vähendamiseks vastas 18 erialaliitu, kellelt laekus ligi 70 ettepanekut.

Keskkonnaminister Rene Kokk tänab ettepanekute tegijaid. „Tahan vähendada keskkonnavaldkonna ülereguleerimist ning erialaliitude saadetud ettepanekud aitavad meil märgata valukohti, millega on vaja midagi ette võtta,“ sõnas minister. „Loodan, et saame juba järgmisest aastast hakata partneritega suhtlema kiiremalt, tõhusamalt ja selgemalt.“

Erialaliitude ettepanekud puudutavad pea kõiki keskkonnaministeeriumi valdkondi. Ministeerium analüüsib kõiki laekunud ettepanekuid, et olulisemad neist saaksid arvesse võetud juba tuleva aasta tegevuste planeerimisel. Hiljemalt novembri lõpuks saavad liidud esitatud ettepanekute kohta tagasiside.

Lisaks bürokraatia vähendamise ettepanekutele laekus erialaliitudelt ettepanekuid  ka õigusloome ja kaasamise  kohta. „Seaduste sünd peab olema võimalikult arusaadav ja läbipaistev,“ märkis minister. „Seepärast kulub kõrvalpilk igati ära. Vaatame needki ettepanekud ja arvamused põhjalikult läbi.“

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.