Sa oled siin

Keskkonnaminister soovib partneritega suhelda kiiremalt, tõhusamalt ja selgemalt

26.09.2019

Keskkonnaminister Rene Kokk kutsub erialaliite esitama ettepanekuid, mil moel peaks ministeerium vähendama bürokraatiat ja kodanike halduskoormust riigiga asjaajamisel.

Rene Koka tungiv soov on vähendada valdkonna ülereguleerimist. „Liigsed piirangud ja keerulised protsessid takistavad efektiivset tööd ega võimalda kiiret edasiliikumist. Riik muutub sellest ainult tugevamaks, kui teeme seadused lihtsamaks ja arusaadavamaks,“ usub Kokk.

Osa keskkonnaõigusakte on korrastamise juba läbinud, ometi on see ministri sõnul alles algus. Seepärast palubki ta tagasisidet erialaliitudelt, aga ka kõigilt teistelt, keda teema kõnetab. Tagasiside põhjal töötab ministeerium välja edasised meetmed bürokraatia vähendamiseks.

Ajendi sellise tagasiside küsimiseks andsid Riigikogu heaks kiidetud õiguspoliitika arengusuunad, mille kohaselt on valitsusasutuste üheks eesmärgiks muuta suhtlus riigiga kiiremaks ja selgemaks.

Ettepanekuid oodatakse 4. oktoobriks Keskkonnaministeeriumi e-postile keskkonnaministeerium@envir.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.