Sa oled siin

Keskkonnaminister metsa eest seisjatele: sügisel esitleme koos RMK-ga KAH-alade kontseptsiooni

10.06.2021

Keskkonnaminister Tõnis Mölder kohtus kõrgendatud avaliku huviga alade (KAH-alade) eest seisvate inimestega ning lubas, et Keskkonnaministeerium töötab koos RMK-ga välja kontseptsiooni, mida lugeda kõrgendatud huviga alaks ja kuidas seal metsa majandada.

Mölderi sõnul vajavad kõik KAH-ala üheselt mõistetavat definitsiooni ja seal võimalike majandamisviiside paikapanekut. „Nende konkreetsete ettepanekutega tuleme sügisel avalikkuse ette,“ kinnitas  keskkonnaminister. „Kui vaja, siis muudame ka seadust.“

7. aprillil saatsid 28 kõrgendatud avaliku huvi all oleva metsa eest seisjad ühispöördumise, milles soovivad, et KAH-aladel sõlmitaks kestlikku ja elukeskkonda säilitavad majandamiskokkulepped ning et seejuures loobutaks nendes metsades uuendusraietest, keskendudes püsimetsandusele.
Kohtumisel keskkonnaministriga toonitasid kirja saatjad vajadust panna metsamajandamise tööd kõigil KAH-aladel seisma, sest riigimetsas tehtud raietest moodustavad KAH-alad väga väikese osa, aga vastuseis neile töödele on suur.
RMK peametsaülem Andres Sepp tutvustas kohtumisel KAH-alade metsatöödega seonduvat. „Ka KAH-aladel on erinevaid vajadusi rahuldava kestliku ja mitmekesise metsakasutuse jätkumiseks vaja leida tasakaal kogukondade ootuste ja metsakasvatuslike võimaluste vahel,“ nentis Sepp. „Kogukondadega peetud arutelude tulemusel on 29-st sel aastal määratud KAH-alast praeguseks metsamajanduskavad kinnitatud 19-s piirkonnas, kolmel alal on tehtud ettepanek moodustada kaitseala, seitsmel alal on lisaarutelud veel  tulemas ning ühes piirkonnas oodatakse vääriselupaiga inventuuri tulemusi.“

Keskkonnaminister Mölder kinnitas, et poliitiline toetus KAH-aladel raiesurve vähendamiseks on olemas. „Seda kinnitas ka valitsuse otsus vähendada riigimetsa dividendiootust,“ sõnas ta.

Kogukondadel soovitab keskkonnaminister metsade majandamise soovide esitamisel teha praegusest tihedamat koostööd kohalike omavalitsustega. „Omavalitsustes tehakse praegu uusi üldplaneeringuid ja see on lihtsaim viis kohalike metsade tulevikunägemus ametlikus dokumendis fikseerida,“ selgitas Mölder.

Veel uudiseid samal teemal

17.06.2021|Keskkonnaministeerium

Juhtkogu: järgmise kümnendi võimalikus raiemahus peab peegelduma tasakaal

Metsanduse järgmise kümnendi arengukava peamiselt teadlastest koosneva juhtkogu pidas eile oma teise töökohtumise, millel saadi ülevaade keskkonnamõjude strateegilise hindamise programmist ning arutati arengukava mõõdikuid ja järgneva perioodi optimaalse raiemahuga seonduvat.

12.06.2021|Keskkonnaministeerium

Miljon eurot riigimetsa puhketaristusse

Keskkonnaminister Tõnis Mölder tegi ettepaneku eraldada RMK jaotamata kasumi arvelt miljon eurot, et suunata see raha RMK matkaradade täiendavaks korrashoiuks.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.