Sa oled siin

Keskkonnaminister kohtus Nabala piirkonna vallajuhtidega

26.04.2010

Nabala piirkond on looduslike tingimuste poolest keeruline, seetõttu on nii vallajuhid kui ka elanikud avaldanud muret võimalike keskkonnamõjude pärast, mis võivad kaasneda kavandatava kaevandamisega.

 

“Leppisime kokku, et juba nädala pärast, 4. mail kohtume Keskkonnaministeeriumis uuesti, et selgitada välja, milliseid uuringuid oleks veel vaja teha selle piirkonna kohta veelgi põhjalikuma ülevaate saamiseks,” ütles keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

 

Praegu on Nabalas pooleli keskkonnamõjude hindamine. Ka on ministeerium teinud Keskkonnaametile ettepaneku kaaluda Nabala maastikukaitseala loomise otstarbekust.

 

“Mida rohkem on meil andmeid, seda täpsemalt oskame seda piirkonda hinnata. Nii et las eksperdid teevad oma tööd – praegu ei tule Nabalas kaevandamise alustamine kõne allagi,” ütles Tamkivi.

 

Lisainfo:
Rein Raudsep, Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse nõunik, 626 2971
Agnes Jürgens, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik, 626 2811

(26.04.2010)


Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.