Sa oled siin

Keskkonnaminister jätkab bürokraatia tõrjumist

27.03.2020
Foto: Peeter Lilleväli

Möödunudsügisene keskkonnaminister Rene Koka erialaliitudele esitatud üleskutse saata ettepanekuid bürokraatia vähendamiseks leidis elavat vastukaja. Keskkonnaministeerium sai rohkesti asjalikke ettepanekuid ning mitmed välja pakutud asjad on ka juba ellu viidud.

„Veendusin, et riigiasutustega asjaajamine on ettevõtete jaoks tihti põhjendamatult närvesööv ning võiksime rohkem arvestada inimeste tagasisidega. Annan organisatsioonidele ja üksikisikutele teada, et nende ettepanekud on oodatud ka edaspidi, sest otsustasin muuta tagasiside kogumise alaliseks protsessiks,“ ütles Rene Kokk.

Mitmed eelmisel aastal saadetud ettepanekud on tänaseks ellu viidud. Bürokraatia vähendamise heaks näiteks on hiljuti loodud keskkonnaotsuste menetlemise keskkond KOTKAS, mille eesmärk on lihtsustada lubade menetlemist, loaga seotud seire-, aruandlus- ja muude kohustuste täitmist ning kogutud andmete säilitamist, kasutamist ja kättesaadavust.

Keskkonnaministeerium ootab organisatsioonidelt, ettevõtetelt ja kodanikelt jätkuvalt ettepanekuid, kuidas saaks ministeerium vähendada bürokraatiat ning muuta asjaajamist ja suhtlust riigiga lihtsamaks.

Keskkonnaministeerium palub ettepanekud esitada lingil https://www.envir.ee/et/burokraatia avaneval vormil.

Laekunud ettepanekutega arvestab Keskkonnaministeerium edasisi tegevusi kavandades. Info laekunud ettepanekute ja nendega arvestamise kohta ilmub regulaarselt kord aastas Keskkonnaministeeriumi kodulehel https://www.envir.ee/et/kaasamine-osalemine/burokraatia-vahendamine-keskkonnaministeeriumi-valitsemisalas

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.