Sa oled siin

Keskkonnaminister esitas valitsusele Rannamõisa klindi kaitse-eeskirja

01.11.2013

Keskkonnaminister Keit Pentus Rosimannus esitas valitsusele kinnitamiseks Rannamõisa maastikukaitseala kaitse eeskirja, millega tahetakse kaitsta Rannamõisa panka.

Kaitse-eeskirja eesmärk on hoida Rannamõisa panka ja sellega piirnevaid haruldasi ranna-, metsa- ja poollooduslikke koosluseid ning kaitsealuste liikide elupaiku. Näiteks kasvab seal musta tuhkpuud ja jumalakäppa, lisaks elavad seal põhja-nahkhiir, pargi-nahkhiir ja Eesti suurim nahkhiir suurvidevlane.

Kaitseala välispiiri määramisel lähtuti sellest, et kaitstavad väärtused – eelkõige pank ja klindipealne loomets ning pangaalune allikalise veerežiimiga pangamets – oleksid tervenisti hõlmatud.

Rannamõisa kaitseala asub Harju maakonnas Harku vallas Rannamõisa külas ja Tabasalu alevikus. Kaitseala pindala on 66,4 hektarit ja jääb nii era- kui riigimaale.

Haruldane Põhja-Eesti klint on üks osa 1700 km pikkusest Balti klindist. Balti klint saab alguse Rootsist Ölandi saarelt ning ulatub läbi Läänemere Venemaale Laadoga järveni. Põhja-Eesti klint ulatub Osmussaare juurest Narvani ning moodustab suure osa otseselt paljanduvatest Balti klindi astangutest.

Lisainfo:
Pille Rõivas
Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik
626 2811, 5064608
pille.roivas@envir.ee 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.