Sa oled siin

Keskkonnaminister avab ressursitõhususe toetuse vooru kõigile tööstusettevõtetele

16.04.2018

Selle aasta maist on kõikidel mäe- ja töötleva tööstuse ettevõtetel võimalik saada riigilt toetust energia- ja ressursitõhususe suurendamiseks. Algava vooru eelarve on 35 miljonit eurot. Tänasest algavad üle Eesti ka toetust ja selle taotlemist tutvustavad infoseminarid.

"Rahapaigutus nutikamasse tööstusesse on investeering paremasse elukeskkonda. Kui innovaatilised lahendused suudavad vähendada näiteks gigantsetest korstendest tõusvaid suitsusambaid või kasutada tootmisjääke uuesti toormena, siis oleks rumalus jätta võimalust kasutamata. Lõppeks võidavad sellest kõik - väiksem ressursikulu tagab suurema ettevõtlustulu ja puhtama keskkonna," ütles keskkonnaminister Siim Kiisler.

Kui ressursitõhususe toetuse esimene voor oli avatud vaid viiele sektorile, siis algavast voorust saavad toetust taotleda kõik tööstussektorid. "Iga investeering on risk, kuid selle toetuse puhul hajutatakse seda professionaalse ja personaalse audiitori abil. Tegelikult ongi audit investeeringutaotluse eelduseks, milleks on samuti toetusvoorust raha ette nähtud," lisas Kiisler.

Ressursitõhususe toetuse infoseminarid "Fookuses on tootmisefektiivsus" toimuvad Kuressaares, Pärnus, Tartus, Rakveres ja Tallinnas.  Suunatud on need ennekõike mäe- ja töötleva tööstuse tegev-, tootmis-, tehnika- ja finantsjuhtidele. Seminaridel osalemine on tasuta, kuid eelregistreerimisega.

Lisaks sellele, mida toetus endast kujutab ja kuidas seda taotleda, jagavad oma kogemuslugusid Kiviõli Keemiatööstus, Est-Agar, Tootsi Turvas ja Kiviluks.

Lisainfo seminaride kohta

Ressursitõhusate investeeringute toetused avati 2017. aasta alguses viiele tööstusettevõtte sektorile selleks, et nood saaksid teha olulisi muudatusi oma tootmises. Ennekõike tähendab see terviklike ressursisäästu lahenduste väljatöötamist ja rakendamist, aga ka uute seadmete soetamist või vanade välja vahetamist, kui need aitavad ettevõttel ressursse säästa. Toetatakse ka lahendusi, mis võimaldavad tootmisprotsesse efektiivsemalt juhtida või võtta uuesti kasutusele tootmisjääke.

Toetusmeetme töötas välja Keskkonnaministeerium. Meetme tegevusi rahastatakse läbi Keskkonnainvesteeringute Keskuse Euroopa Liidu Regionaalarengu fondist kokku 110 miljoni euroga. Suurim osa eelarvest, ligi 108 miljonit eurot, on ette nähtud investeeringute tegemiseks ettevõtetele.

 

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020|Keskkonnaministeerium

Euroopa keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil võistleb kümme Eesti ettevõtet

Eesti esitas üleeuroopalisele keskkonnakonkursile kümme ettevõtet, kes võistlevad viies erinevas kategoorias. 

Palmako AS liimpuittoodete tehase ressursitõhususe suurendamise projekti eesmärgiks oli saavutada AS Palmako Kavastus asuvas liimpuidu tšehhis uue ressursitõhusa tootmisliini kasutusele võtmisega oluline ressursikasutuse kokkuhoid.
29.05.2020|Keskkonnaministeerium

Ettevõtted saavad toetust küsida tootmise ressursikasutuse tõhustamiseks

Mäe- ja töötleva tööstuse ettevõtted saavad taas Keskkonnainvesteeringute Keskusest (KIK) toetust taotleda oma tootmise ressursikasutuse tõhustamiseks. Vooru eelarve on 7 120 200 eurot, millele lisanduvad vabanevad vahendid lõppevatest projektidest.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.