Sa oled siin

Keskkonnaministeeriumis kogunes esimest korda Noorte Keskkonnanõukogu

06.06.2019
Esimest korda kogunenud Noorte Keskkonnanõukogu

Eesti noorteorganisatsioonide esindajad kogunesid eile ministeeriumisse, et moodustada Noorte Keskkonnanõukogu. Tegemist on nõuandva organiga, mis aitab ministeeriumil noorte häält senisest paremini kuulda võtta  ja noortel seadusloomes kaasa lüüa.

Esimesel kohtumisel kõnelesid noored sellest, mis keskkonna alaselt südamel. Esile tõsteti kliimamuutusi, keskonnamuutuste mõju inimeste tervisele, muret Läänemere ja Eesti looduse pärast. Noored valisid endi seast juhi, kelleks sai Merilin Raudna-Kristoffersen Bioteaduste Üliõpilaste Seltsist. Ta peab Noorte Keskkonnanõukogus osalemist oluliseks, sest tunneb vajadust panustada keskkonnaprobleemide lahendamisse ja noorte kaasamisse. 

Ministeeriumi keskkonnateadlikkuse nõunik Liisa Puusepp rääkis, et eelmisel aastal valminud keskkonnateadlikkuse uuringu järgi on Eesti inimesed küll keskkonnateadlikud, aga ei käitu vastavalt, ehk teisisõnu on vaja teha selgitustööd, et ka eestlaste harjumused mõjutavad maailma. 

Keskkonnaministeeriumi kantsleri nõunik Mart Raamat loodab saada ideid, kuidas ministeerium saaks paremini noorteni jõuda ja kuulutas välja Noorte Keskkonna-Aasta. 

Täna kirjutasid Noorte Keskkonnanõukogu ja keskkonnaminister Rene Kokk alla Hea Tahte Koostööleppele.

Nõukogu hakkab koos käima neli korda aastas. Sarnased keskkonna alal nõuandvad noorteühendused tegutsevad näiteks Maltal, Iirimaal ja Taanis.

Keskkonnaminister Rene Kokk ja Noorte Keskkonnanõukogu juht

Veel uudiseid samal teemal

10.06.2019|Keskkonnaministeerium

Konkurss Keskkonnakäppadele ja noore looduskaitse märgile on tihenenud

Keskkonnaministeerium tunnustas juba kuuendat korda koole ja lasteaedu, lapsi, õpetajaid ja organisatsioone, kes on panustanud keskkonnahariduse edendamisse, tõstnud keskkonnateadlikkust või andnud oma panuse looduse heaks.

07.06.2019|Keskkonnaministeerium

Kuuendat korda selguvad keskkonnakäpa ja noore looduskaitsja märgi laureaadid

Sel pühapäeval kuulutatakse välja selle aasta keskkonnakäpad ja noored looduskaitsjad.

Keskkonnakäpa konkursiga tunnustab Keskkonnaministeerium haridusasutusi, lapsi, õpetajaid ja organisatsioone, kes on panustanud keskkonnahariduse edendamisse, tõstnud keskkonnateadlikkust või andnud oma panuse looduse heaks.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.