Sa oled siin

Keskkonnaministeeriumi uus asekantsler on Kristi Klaas

01.11.2018

Keskkonnaministeeriumi kliima ja strateegilise planeerimise asekantsleri ametis on tänasest Kristi Klaas.

Kristi Klaas on Keskkonnaministeeriumis töötanud 2002. aastast. Viimased neli ja pool aastat oli ta erialadiplomaat – keskkonnanõunik esmalt Eesti Vabariigi alalises esinduses OECD juures ja alates 2016. aastast Eesti Vabariigi alalises esinduses Euroopa Liidu juures.

Kristi Klaas andis keskkonna- ja kalandustiimi juhina suure panuse ka Eesti ELi Nõukogu eesistumisse.

„Kristi Klaasil oli suur roll selles, et meie eesistumine kujunes edukaks, et sõlmitud said üliolulised kliimakokkulepped,“ märkis keskkonnaminister Siim Kiisler. „Mul on rõõm, et nüüd lisandub rahvusvahelist kogemust ministeeriumi juhtimisse.“

Kristi Klaas näeb oma suurimate väljakutsetena uues ametis kliimapoliitika kui võtmetähtsusega valdkonna sujuvat lõimimist teiste poliitikatega. „See on oluline, sest ainult nii on võimalik saavutada kasvuhoonegaaside heite vähendamise eesmärgid,“ rõhutas Klaas. Ta lisas, et fookuses hakkavad olema ka Euroopa Liidu uue mitmeaastase finantsraamistiku läbirääkimised, mis praegu käivad. “Meie rahastamisotsused peavad olema kooskõlas pikaajaliste strateegiliste eesmärkidega,“ nentis Klaas.

Keskkonnaministeeriumis on viis asekantslerit. Keskkonnakasutuse valdkonna asekantsler on Harry Liiv, eluslooduse valdkonna asekantsler Marku Lamp. Kahe asekantsleri – tugiteenuste ja maapoliitika asekantsleri ning keskkonnakorralduse ja välissuhete asekantsleri – ametikohtade konkursid on praegu pooleli.


 

 

Veel uudiseid samal teemal

06.11.2018|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium plaanib ehitada Eesti kõige keskkonnasõbralikuma riigihoone

Eesti Arhitektide Liit, Keskkonnaministeerium ja Riigi Kinnisvara AS kuulutavad täna välja rahvusvahelise arhitektuurikonkursi Eesti kõige keskkonnasõbralikuma riigihoone loomiseks. Kavandatavasse keskkonnamajja kolivad kokku Keskkonnaministeerium, selle haldusala Tallinnas asuvad üksused  ning Eesti Loodusmuuseum.

Tormikindlad majad Fidžil.
26.06.2018|Keskkonnaministeerium

KIK avab projektide taotlusvooru kliimapoliitika eesmärkide saavutamiseks arenguriikides

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) võtab alates 4. juulist vastu projektide taotlusi, mis aitavad arenguriikides kliimamuutuseid leevendada ja nende mõjudega kohaneda.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.