Sa oled siin

Keskkonnaministeerium suunab ligi 2 miljonit eurot erametsade toetuseks

28.02.2019

Keskkonnaministeerium ja Erametsakeskus uuendasid lepingut, millega eraldatakse selleks aastaks erametsade toetuseks ligi kaks miljonit eurot. Oluliselt suurenes seejuures vääriselupaikade kaitseks eraldatud raha, mis teeb nende kaitse kogueelarveks ligi veerand miljonit eurot.


„Sõlmitud lepinguga eraldasime metsade hoolduseks ja kaitseks kaks miljonit eurot, mida erametsaomanikel tuleb taotleda Erametsakeskuselt. See on märkimisväärne summa, millest usume, et on metsaomanikele palju abi,“ ütles keskkonnaminister Siim Kiisler kasvanud toetussummade kohta.

Oluline muudatus on vääriselupaikade kaitseks erametsaomanikega sõlmitavateks lepinguteks riigieelarvest lisaraha eraldamine.

„Vääriselupaigad on erilised metsatükid, mis sobivad liikidele, kes vajavad elupaigaks erilisi kasvutingimusi – olgu selleks vähene inimmõju ja looduslik areng, järsakukallas või veest mõjutatud ala,“ selgitas minister Kiisler vääriselupaikade olemust.

Vääriselupaiku kaitstakse eramaal vabatahtlikult, kuid nende kaitsmise edendamiseks võib eraomanik soovi korral riigiga kahekümneks aastaks ka ametliku lepingu sõlmida.
Sellisel juhul lepivad metsaomanik ja riik kokku, et omanik jätab selle metsaosa looduskaitselistel põhjustel majandustegevusest puutumata ja riik hüvitab maaomanikule saamata jäänud tulu.
„Aastaid on vääriselupaikade lepingute aktiivsem sõlmimine olnud pärsitud rahanappuse tõttu. Täiendav 80 000 eurot aastas on pool senisest aastasest kogueelarvest, mistõttu on tegemist olulise panusega vabatahtliku metsakaitse edendamiseks,“ ütles Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun.

Lepinguid sõlmiva Erametsakeskuse hinnangul võiks senist lepingute maksumust ja mahtu arvestades vääriselupaikade kaitselepingutega kaetav ala suureneda umbes 250 hektari võrra.

Keskkonnaministeeriumi ja Erametsakeskuse vahel sõlmitud halduslepinguga määratakse Erametsakeskuse ülesanded metsaseadusest tulenevate erametsanduse toetuste haldamisel ning vääriselupaigakaitse lepingute sõlmimiseks.

Halduslepingu lisa on iga-aastane toetuste andmise eraldise leping, mis sel aastal sisaldab ka varem KIK-ist rahastatud erametsaomanike toetusi.


Erametsanduse toetuste ja vääriselupaikade kaitsmise lepingute sõlmimise kohta leiab lisainfot Erametsakeskuse kodulehelt www.eramets.ee.

Veel uudiseid samal teemal

11.09.2019|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium algatas koostamisel oleva metsanduse arengukava aastani 2030 mõjude hindamise

Keskkonnaministeerium kuulutas välja „Metsanduse arengukava aastani 2030“ (MAK2030) keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamise, mis tähendab, et hinnatakse kavandatavate arengustsenaariumite mõju ja lisaks ka MAK2030 eelnõu elluviimise mõju ning seda nii keskkonnale kui ka sotsiaal-majanduslikule valdkonnale.

Foto: Diana Elisa Tammiste, Wikipedia
05.09.2019|Keskkonnaministeerium

Selle aasta lõpuks on Harju- ja Ida-Virumaa ajaloolised pühapaigad kaartidel


Keskkonna- ja kultuuriministri kohtumisel otsiti võimalusi, kuidas kiirendada Eesti pühapaikade kandmist kaartidele, et metsaomanikud saaksid metsateatist võttes kohe infot ajalooliste pühapaikade kohta.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.