Sa oled siin

Keskkonnaministeerium otsib silmapaistvaid noori looduskaitsjaid

10.10.2014

Keskkonnaministeerium kutsub üles esitama tublisid ja silmapaistaid loodushuvilisi noore looduskaitsja konkursile. Kandidaate saab esitada 10. novembrini.

Noore looduskaitsja märgiga soovib Keskkonnaministeerium tunnustada ja eeskujuks seada suure loodushuviga kuni 26-aastasi noori, kes on aktiivselt kaasa löönud loodushoiualases tegevuses. „Soovime tublide noorte looduskaitsjate esiletõstmisega innustada noori  looduse ja seal toimuva üle mõtisklema. Need, kes noorelt on tähelepanelikud ja looduse toimimisest teadlikud, on ka hilisemas elus oma käitumisega keskkonnahoidlikud,“ ütles keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Märgid antakse noortele, kes on eriliselt silma paistnud loodushoiu alal, saavutanud häid tulemusi loodushariduse konkursil või aidanud kaasa loodusteemalise ürituse korraldamisele. Aastas antakse välja kuni 30 märki. Märke antakse tänavu välja juba neljandat korda. Noore looduskaitsja märk kujutab tammelehte. Märk on valmistatud valgest vasest ning kaetud transparentse rohelise emailiga. Märgi autor on kunstnik Julia Maria Künnap.

Täpsem info noore looduskaitsja märgi kohta on kättesaadav Keskkonnaministeeriumi kodulehel.

Ettepanekuid kandidaatide osas võivad esitada juriidilised isikud ja nende ühendused, samuti riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused. Ettepanekus palume kirjeldada vabas vormis kandidaadi looduskaitsetegevust, märkides ära ka kandidaadi vanuse ning kontaktandmed. Samuti peavad avalduses olema esitaja kontaktandmed. Ettepanekuid saab esitada kuni 10. novembrini Keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonda aadressile Narva mnt 7a, 15172 Tallinn või e-kirjaga keskkonnaministeerium@envir.ee.
 

(10.10.2014)

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.