Sa oled siin

Keskkonnaministeerium ootab ettepanekuid veemajanduskavade, meetmeprogrammi ja üleujutusega seotud riskide maandamise kavade uuendamisele

22.05.2018

Keskkonnaministeerium ootab ettepanekuid veemajanduskavade, meetmeprogrammi ja üleujutusega seotud riskide maandamise kavade uuendamisele

Keskkonnaministeerium vaatab üle kehtivad veemajanduskavad, meetmeprogrammi ja üleujutusega seotud riskide maandamise kavad ning ootab ettepanekuid ja vastuväiteid ajakohastamise ajagraafikule ja tööplaanile. Need on kõigile tutvumiseks 22. maist kuni 22. novembrini Keskkonnaameti kontorites ja Keskkonnaministeeriumi veebilehel.

Vabariigi Valitsus kehtestas 2016. aasta jaanuaris vee kaitse korraldamiseks ning pinna- ja põhjavee loodusliku seisundi saavutamiseks ja hoidmiseks veemajanduskavad ning üleujutustest tulenevate kahjude ennetamiseks ja leevendamiseks üleujutusega seotud riskide maandamise kavad. Vesikonnapõhised kavad tuleb üle vaadata ja ajakohastada hiljemalt 2021. aasta lõpuks. Eestis on kokku kolm vesikonda – Ida-Eesti, Lääne-Eesti ja Koiva vesikond.

Ajagraafik ja tööplaan sisaldavad põhitegevusi kavade koostamiseks, nagu näiteks olemasoleva olukorra hindamine, oluliste veemajandusprobleemide selgitamine, aga ka tegevusi üldsuse kaasamiseks.

Avaliku väljapaneku käigus ootab Keskkonnaministeerium kõikidelt isikutelt konkreetseid ettepanekuid võimalike uuringute läbiviimiseks ja informatsiooni erinevate veeprobleemide kohta. Infot kasutatakse uue veemajandusperioodi ettevalmistamiseks.

Uute veemajanduskavade, meetmeprogrammi ja üleujutusega seotud riskide maandamiskavade koostamiseks on Keskkonnaministeerium ette valmistanud kavade koostamise ajagraafiku ja tööplaani eelnõu.

22. maist kuni 22. novembrini on dokument avalikul väljapanekul. Kõikidel on võimalik selle dokumendiga tutvuda ning esitada oma ettepanekuid või vastuväiteid. Avalik väljapanek toimub kõikides Keskkonnaameti kontorites ning Keskkonnaministeeriumi veebilehel.

Keskkonnaministeerium korraldab ka kolm avalikku arutelu. Neist kaks toimuvad septembris ning üks oktoobris. Täpsem teave kuupäevade ja toimumiskohtade kohta lisatakse kodulehele augustiks.

Lisainfo:
Mariina Hiiob
Keskkonnaministeeriumi veeosakonna peaspetsialist
+372 522 6281
mariina.hiiob@envir.ee        

või

Agne Aruväli
Keskkonnaministeeriumi veeosakonna peaspetsialist
6262968

Veel uudiseid samal teemal

12.05.2020|Keskkonnaministeerium

Otsitakse keskkonnasõbralikku kohalikku omavalitsust

Keskkonnaministeerium ja Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kuulutavad välja keskkonnasõbraliku kohaliku omavalitsuse konkursi. Võitja omavalitsus saab KIKi toel enda keskkonnategevust kuni 50 000 euro väärtuses veelgi tõhustada.

11.05.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnarikkumistega võivad tulevikus hakata võitlema ka vabatahtlikud abiinspektorid

Keskkonnaminister Rene Kokk tegi siseministrile ja justiitsministrile ettepaneku luua võimalused kaasata keskkonnajärelevalvesse vabatahtlikud abiinspektorid.  

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.