Sa oled siin

Keskkonnaministeerium kutsub radooniseminarile

16.11.2018
Keskkonnaministeeriumis toimub 3. detsembril radooniseminar, kuhu on oma teadmisi täiendama oodatud kõik huvilised.

Keskkonnaministeerium korraldab 3. detsembril radooniseminari, kuhu on oma teadmisi täiendama oodatud kõik huvilised.
Seminaril selgitavad asjatundjad, miks on radoon ohtlik ning miks on oluline mõõta selle sisaldust ruumide õhus.


„Radooni teema on aktuaalne, sest sellest aastast on tööruumides radooni mõõtmine kohustuslik,“ selgitas Keskkonnaministeeriumi välisõhu- ja kiirgusosakonna peaspetsialist Krista Saarik. „Keskkonnaministri määruse kohaselt tuleb seda teha kõrgendatud radooniriskiga aladel asuvates tööruumides, mis asuvad hoone keldrikorrusel või esimesel korrusel, kui keldrikorrus puudub.“

Aasta lõpus lisanduvad ettevõtlus- ja tehnoloogiaministri määrusega laiemad radooni puudutavad nõuded hoonete sisekliimale. Siis tuleb hakata radooniohuga arvestama juba hoonete projekteerimisel ning kehtestatakse radooni viitetasemed paljudes avalikes hoonetes.
Keskkonnaministeeriumis toimuval radooniseminaril tuleb juttu ka sellest, milliseid ehituslikke abinõusid saab radooni kaitseks ette võtta: milliste radoonitasemete juures mida teha, millistele hoonetüüpidele millised lahendused sobivad jne. Samuti selgitatakse radooniuuringute vajalikkust erinevate ehitiste (parkimiskorrustega hoone, keldriga eluhoone, mille keldris on majandusruumid; keldriga eluhoone, mille keldris on eluruumid, jne) puhul.


Loengute kuulamine on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. Registreerimiseks tuleb hiljemalt 28. novembriks saata e-kiri Keskkonnaministeeriumi välisõhu ja kiirgusosakonna peaspetsialistile Krista Saarikule (krista.saarik@envir.ee).


Seminari päevakava:

9.15 Registreerimine ja tervituskohv

9.45-10.00 Avasõnad (Keskkonnaministeerium)

10.00-10.45 Radooni mõõtmine siseruumides – miks, kus
ja kuidas? (Alar Polt, Keskkonnaamet)

10.45-11.00 Arutelu

11.00-11.45 Õigusaktidest tulenevad nõuded radoonile töökohtadel ja hoonetes. (Reelika Runnel, Keskkonnaministeerium; Margus Tali, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium)

11.45-12.00 Arutelu

12.00-12.45 Radoonikaitse meetmete kasutamine praktikas. Radooniuuringute vajadus. (Ilmar Jõgi, Radoonitõrjekeskus)

12.45-13.00 Arutelu

 

Lisainfo:
Krista Saarik
Keskkonnaministeeriumi kliima- ja kiirgusosakonna peaspetsialist
krista.saarik@envir.ee
626 2908

Veel uudiseid samal teemal

15.09.2020|Keskkonnaministeerium

Osoon elu heaks: 35 aastat osoonikihi kaitset

16. septembril on ülemaailmne osoonipäev, millega tähistame sel aastal Viini konventsiooni ja ülemaailmse osoonikihi kaitse 35. aastapäeva. Elu Maal poleks võimalik päikesevalguseta, kuid ilma osoonikihita oleks Päikeselt eralduvat energiat liiga palju.

31.08.2020|Keskkonnaministeerium

Kutse seminarile: Mida saab omavalitsus või üksikisik teha õhusaaste vähendamiseks?

Vallad, linnad ja üksikisikud tunnevad järjest suuremat huvi selle vastu, mida nemad saaks teha õhusaaste vähendamiseks. Puhta õhu päeval, 7. septembril kell 14-15.30 korraldab Keskkonnaministeerium koostöös Keskkonnaagentuuri, Eesti Keskkonnauuringute Keskuse, Tartu Ülikooli ja Tallinna Linnavalitsusega zoom-keskkonnas veebiseminari.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.