Sa oled siin

Keskkonnaministeerium kutsub kiirgusseminarile

17.10.2019

Keskkonnaministeerium korraldab 7. novembril kiirgusseminari, kuhu on oma teadmisi täiendama oodatud kõik huvilised.

Seminaril tutvustatakse kiirgusvaldkonna strateegilisi dokumente – kiirgusohutuse riiklikku arengukava 2018-2027, radioaktiivsete jäätmete ning radooni riiklikku tegevuskavasid.

Seminaril räägitakse muuhulgas õigusaktidest tulenevatest nõuetest radooni mõõtmisele töökohtadel ja eluruumides. 2018 augustist on Eestis kehtinud keskkonnaministri määrus „Tööruumide õhu radoonisisalduse viitetase, õhu radoonisisalduse mõõtmise kord ja tööandja kohustused kõrgendatud radooniriskiga töökohtadel“, millega kehtestati nõuded radooni mõõtmisele tööruumides. Käesoleva aasta veebruaris jõustus aga ehitusseadustiku alusel kehtestatud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri määrus „Hoone ruumiõhu radoonisisalduse ja hoone tarindi ehitusmaterjalidest siseruumidesse emiteeritavast gammakiirgusest saadava efektiivdoosi viitetase“, millega seati hoonete ruumiõhu radoonisisalduse viitetasemeks 300 bekerelli kuupmeetris.
Kuulda saab ka seda, mida jälgivad radooni mõõtmiste puhul töö- ja keskkonnainspektorid ning mida saab tööandja ette võtta selleks, et oma töötajaid radooni eest kaitsta.

Seminaril tutvustatakse ka käimasolevat kampaaniat, mille käigus saavad eraisikud ja ettevõtted tasuta ära anda omanikuta kiirgusallikaid.

Loengute kuulamine on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. Registreerimiseks tuleb hiljemalt 31. oktoobriks saata e-kiri Keskkonnaministeeriumi välisõhu ja kiirgusosakonna peaspetsialistile Krista Saarikule, krista.saarik@envir.ee.

Seminari päevakavaga saab tutvuda SIIN

Veel uudiseid samal teemal

31.01.2020|Keskkonnaministeerium

Valmis lähiaastate plaan kiirgusohutuse tagamiseks

Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas kiirgusohutuse riikliku arengukava kuni aastani 2027. Arengukava olulisemateks eesmärkideks on tagada jätkuvalt radioaktiivsete jäätmete ohutu ladustamine ning vähendada looduslikest kiirgusallikatest – eelkõige radoonist - tingitud ohte.

23.10.2019|Keskkonnaministeerium

Omanikuta kiirgusallikaid saab tasuta ära anda

Sarnaselt varasematele aastatele toimub ka tänavu kampaania, mille käigus saavad eraisikud ja ettevõtted tasuta ära anda omanikuta kiirgusallikaid. Kampaania kestab detsembri alguseni.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.