Sa oled siin

Keskkonnaministeerium avaldab lobistidega kohtumiste info

06.05.2021
kohtumine

Vabariigi Valitsus kiitis selle aasta märtsis heaks lobistidega suhtlemise hea tava ametiisikutele. Ka Keskkonnaministeeriumi ja meie valitsusasutuste kõrged ametiisikud alustasid 1. maist lobistidega kohtumiste üles märkimist ning 30. juunist on info leitav ka meie kodulehel.

Lobitöö ja huvirühmadega suhtlemine on osa demokraatlikust otsustamisprotsessist. Hea tava eesmärk on, et lobitöö ja huvirühmadega suhtlemine oleks läbipaistev ja kõigile arusaadav. Iga õigusakti, avaliku otsuse ja tegevuse puhul on tähtis, et oleks võimalik põhjendada, miks see sellisena loodud või nõnda muudetud sai.

Hea tava näeb ette, et ministeeriumide ja valitsusasutuste kõrged ametiisikud peavad asutuse välisel veebilehel alates 30. juunist 2021 avaldama oma kohtumised lobistidega, mis on toimunud alates 1. maist. See tähendab, et kord kvartalis märgitakse veebilehele kõik sellised kohtumised, kus kohtumise eesmärk on mõjutada poliitikaotsuseid (eelnõude ja strateegiate sisu, toetuste andmise otsused vms) ning kaitsta oma huve.

Laiemad eesmärgid kohtumiste avalikustamiseks on luua kõikidele huvigruppidele võimalus võrdsetel alustel õigusloomesse panustada ning teavitada avalikkust sellest, kuidas otsused tehti ja kes olid huvipooled. Avalikustamine on meie kõigi huvides ja suurendab õigusloome läbipaistvust.

Täpsemad põhimõtted on leitavad Hea tava dokumendist.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.