Sa oled siin

Keskkonnamaja arhitektuurivõistlusele laekus 18 tööd

13.02.2019

Möödunud nädalal lõppes tähtaeg ideekavandite esitamiseks rahvusvahelisele arhitektuurivõistlusele. Eesti kõige keskkonnasõbralikuma riigihoone rajamiseks laekus 18 ideekavandit. Kvalifitseerimise komisjon jätkab tööd.
 

Parima projekti valib seitsmeliikmeline žürii, kelle esimees on Riigi Kinnisvara ASi projektidirektor Enno Parker. Samuti kuuluvad žüriisse arhitektid Endrik Mänd, Tomomi Hayashi, Toivo Tammik ja Kalle Komissarov ning Keskkonnaministeeriumist asekantsler Margit Martinson ja riigivaraosakonna peaspetsialist Martin Kõiv. Märtsi lõpus pannakse Eesti Arhitektuurimuuseumis parimatest töödest üles näitus ja avatakse nimeümbrikud.

Parima kavandi järgi hakatakse projekteerima valdavalt puidust liginull-energiahoonet, kuhu majutatakse Keskkonnaministeerium koos haldusala asutuste Tallinnas asuvate üksustega ning Eesti Loodusmuuseum.

Keskkonnaminister Siim Kiisleri sõnul on meie puitmajatööstus ammu oodanud Eestisse näidismaja ehitamise võimalust, et olla veelgi edukam. Ta usub, et keskkonnamaja projektist saab ka hea näide sellest, et ehitussektoris on võimalik midagi kliima heaks ära teha. „Betooni ja terase asemel kasutame võimalikult palju taastuvat ehitusmaterjali puitu, mis lukustab endas süsihappegaasi. Nii saame oluliselt oma keskkonnajalajälge vähendada,“ lausus Kiisler.

Hetkel asuvad Keskkonnaministeeriumi ja selle haldusala asutused Tallinnas üüripindadel kuuel aadressil viies linnaosas. Osa praegustest pindadest seisab kasutamata või kasutatakse ebaefektiivselt, kavandatavas keskkonnamajas on paljud ruumid ette nähtud kõigile asutustele ühiseks kasutamiseks. Lisaks saab uued avaramad ruumid Loodusmuuseum, kelle külastajate arv aasta-aastalt kasvab.

Keskkonnaministeerium soovib alustada keskkonnamaja ehitust 2020. aastal ja majja sisse kolida 2022. aastal.

Rahvusvahelise arhitektuurivõistluse kuulutasid välja Keskkonnaministeerium koos Riigi Kinnisvara AS ja Eesti Arhitektide Liiduga.

Keskkonnamajast
• Asukohaks on planeeritud Meremuuseumi lennuangaaride ja Noblessneri sadamalinnaku vaheline ala aadressil Vesilennuki 12.
• Kavandatavasse keskkonnamajja kolivad kokku Keskkonnaministeerium koos haldusala Tallinnas asuvate asutuste Keskkonnaameti, Keskkonnainspektsiooni, Keskkonnaagentuuri, KEMITi Tallinna struktuuriüksuste (kokku 520 töökohta) ning Eesti Loodusmuuseumiga.
• Seniste üürilepingute lõppedes soovib Keskkonnaministeerium liikuda tõhusama ruumikasutuse poole, mis võimaldaks kõiki valitsemisala teenuseid osutada ühes kohas ja sealjuures hoida võrreldes praegusega kokku ligi 50% pinda.
• Praeguste pindade keskmine kaalutud energiakasutus on 230 kWh/m² aastas. Uus hoone kavandatakse liginull-energiahoonena, mille kaalutud energiakasutus ei ületa 100 kWh/m² aastas. Seega on energiasääst ligi 60%.

Veel uudiseid samal teemal

26.05.2020|Keskkonnaministeerium

Kui palju Eestis tekib kasvuhoonegaase?

Valminud on kasvuhoonegaaside inventuur: Eestis on kasvuhoonegaaside hulk 28 aastaga vähenenud üle 50%.

Kasvuhoonegaaside inventuuri LULUCF sektori ehk maakasutuse, maakasutuse muutuse ja metsanduse (LULUCF - Land Use, Land Use Change and Forestry) kohta andis sisendi Keskkonnaagentuur.

21.05.2020|Keskkonnaministeerium

Eestist võib saada Euroopa oluline ilmakeskus

Pärast arutelu otsustas Vabariigi Valitsus täna toetada Keskkonnaministeeriumi ettepanekut Eesti kandideerimiseks Euroopa Keskpika Ilmaennustuse Keskuse asukohamaaks. Loodav keskus tooks Eestisse juhtivad kaugseire spetsialistid ja teadlased ning ergutaks Eesti ettevõtlust ja tööjõuturgu.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.