Sa oled siin

Keskkonnainspektorid veendusid käimasoleva STS-laadimise turvalisuses

10.02.2021

Eile Pakri lähedal alanud kauba laevalt laevale laadimisel (STS-operatsioonil) osalevatel laevadel on kõik nõuded täidetud, selgus Keskkonnaameti kontrollreidi tulemusena. Keskkonnaminister on palunud siseministril sellisteks laadimisteks lubade andmise ajutiselt peatada.

Eile vaatasid keskkonnainspektorid üle Paldiski D-ankrualal aset leidnud gaasikondensaadi laadimise dokumentatsiooni ning varustuse. Keskkonnaameti  keskkonnakasutuse järelevalve arendusosakonna peainspektori  Kuldar Rikma sõnul olid laevade dokumendid korras, voolikud sertifitseeritud, ühendused töökorras ning survetest õnnestus. „Eile õhtul kell 22:24 alanud kauba laadimisel me reostust ei tuvastanud. Lisaks võtsime kontrollproovi kaubast ning viisime täiendavalt läbi väävlikontrolli. Proovid saatsime laborisse,“ lausus Rikma.

STS-operatsiooni läbiviimisel kehtivad väga ranged ja tehnilised keskkonnanõuded, alustades ilmastikuoludest ja tegevusest teavitamisest ning lõpetades kinnituste, voolikute, vendrite, tankide, pumpade, klappide, piigartite, alusvannide ja kõige muu tehniliste nõuetega ning nende nõuete kontrollimise sertifikaatidega. Nimetatud peab olema operatsiooni eest vastutav isik. Osalevatel laevadel peab olema reostustõrjeplaan ja reostustõrjevarustus ning nad peavad olema suutelised avarii korral tekkinud reostuse koheselt lokaliseerima ja likvideerima ning teavitama õnnetusest kohe reostustõrjeametkondi. Laevad peavad olema varustatud hädaseiskamissüsteemi või avariinupuga. Toimingut tohivad läbi viia vaid vastava väljaõppe läbinud isikud ning mõlemad osalevad laevad allkirjastavad kontroll-lehe, mis peab olema kontrollimiseks saadaval vähemalt kolme aasta jooksul peale toimingu teostamist.

Keskkonnaminister tegi siseministrile ettepaneku sellisteks laadimisteks lubade andmise alates 8. veebruarist ajutiselt peatada, et analüüsida, kas midagi on vaja STS-operatsioonide korralduses muuta. Eile alanud operatsiooniks oli luba taotletud juba varem.

Täna koguneb keskkonnaministri kutsel STS-operatsioonide temaatikat arutama ümarlaud, kus osalevad huvigruppide ja ametkondade esindajad.

Käimasolev STS operatsioon toimub väljaspool hoiuala.

Veel uudiseid samal teemal

30.04.2021|Keskkonnaministeerium

Eesti plaanib ohtlike ainete laevalt laevale pumpamise oma sisemerel keelata

Valitsuskabinet arutas eile ohtlike ainete merel laevalt laevale pumpamise (ship to ship ehk STS) korra muutmise võimalusi ning otsustas, et selline tegevus tuleb Eesti sisemerel tulevikus keelata.

28.04.2021|Keskkonnaministeerium

Kokku loetud: meres hulbib 281 liiki prügi

Euroopa Komisjoni eestvedamisel vaadati läbi hiljuti avaldatud mereprügi uuringud ning leiti, et meredes leidub 281 liiki prügi. Seda on pea üheksa korda rohkem kui erinevaid kalaliike Läänemeres.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.