Sa oled siin

Keskkonnahariduskeskused saavad riigilt kriisitoetust

22.04.2021


Valitsus otsustas piirangute tõttu kannatanud loodus- ja keskkonnahariduskeskustele jagada 175 000 eurot, sest seoses koroonaviiruse levikuga on keskused olnud suletud ja neil on jäänud tulu saamata.

Tavaolukorras pakuvad keskused koolidele õppeprogramme, korraldavad laagreid, loodusõhtuid ja muid keskkonnateadlikkust suurendavaid üritusi. “On tähtis, et vajalikku keskkonnaharidust pakkuvad keskused jätkaks oma tegevust ka pärast piirangute lõppu,” ütles keskkonnaminister Tõnis Mölder, „need keskused on suureks abiks lasteaia- ja kooliõpetajatele tundide läbiviimisel, toetavad loodusteadusliku kirjaoskuse kujunemist ning panustavad keskkonnateadlikkuse suurendamisesse.“

Valitsuse otsusega eraldatud 175 000 eurot aitab keskustel katta püsikulusid nagu palgad, üür jms. Toetuse maksimaalne suurus ühe taotleja kohta on kuni 5000 eurot. Toetuste jagamist korraldab Sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus. Mullu eraldas valitsus samaks otstarbeks 150 000 eurot ning taotlejaid oli 28.

Eestis on üle 100 keskkonnahariduskeskuse, kus pakutakse erinevatele vanuseastmetele õppeprogramme, mis toimuvad keskustes, looduses ja ka virtuaalselt.

Lisainfo: Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Liisa Puusepp, tel: 6262 834;  liisa.puusepp@envir.ee

 

Veel uudiseid samal teemal

11.06.2021|Keskkonnaministeerium

Selgusid Keskkonnakäpa konkursi võitja

Keskkonnaminister Tõnis Mölder kuulutas välja keskkonnasõbralike haridustegude konkursi Keskkonnakäpp tänavused võitjad.

07.06.2021|Keskkonnaministeerium

Noorte Keskkonnanõukogu soovib panustada haridusse ning poliitikas kaasa rääkida

Keskkonnaministeeriumi juures tegutsev nõuandev kogu – Noorte Keskkonnanõukogu võttis kokku oma teise tegevusaasta ja pidas tulevikuplaane. Noorte eesmärgiks on keskkonnateadlike sõnumite viimine koolidesse ja aktiivne kaasalöömine poliitiliste otsuste tegemisel.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.