Sa oled siin

Kalurite tänavused püügivõimalused said paika

29.01.2015

Täna kinnitas valitsus kutseliste kalurite 2015. aasta püügivõimalused eri püügiviiside vahel, Pärnumaal katsetatakse esmakordselt uudset kvoodijaotuse süsteemi.

Räime saavad Eesti kalurid tänavu püüda ligi kolmandiku võrra rohkem kui eelmisel aastal, küll aga vähenevad nii tursa kui ka kilu püügivõimalused. Püügivõimalused jaotatakse eri püügiviise kasutavate kalurite vahel, arvestades eelmistel aastatel kokku lepitud ja väljakujunenud püügivõimaluste jaotust.

Pärnu maakonnas võetakse kalurite ettepanekul tänavu kasutusele uus süsteem, kus püütavad kalapüügikogused jaotatakse kastmõrra põhiselt. Muudatus peaks andma kaluritele räimepüügiks võrdsemad võimalused. Nüüd võib iga kastmõrraga püüda 44 tonni aastas. Kokku saavad Eesti kalurid sel aastal räime püüda pisut üle 36 000 tonni.

Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel suureneb ahvena kvoot 50 tonni ja haugi kvoot 5 tonni võrra,  vähenevad latika-, rääbise ja särje kvoodid. Koha püügivõimalus jääb samaks. Kokku saavad Eesti kalurid püüda 2856 tonni kala.

Tulenevalt Eesti ja Venemaa kokkuleppest laiendatakse sarnaselt eelmise aastaga Peipsi järvel nakkevõrgu kasutamise võimalusi. Ka 2015. aastal saab nakkevõrke kasutada jääalusel püügil 1. märtsist kuni 5. maini teatud piirkonnas kuni 3 kilomeetri kaugusel kaldast, mitte üksnes 1 kilomeetri kaugusel.

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.