Sa oled siin

Järgmisest nädalast saab taotleda kalastuskaarte 2015. aastaks

27.11.2014
Järgmisest nädalast saab taotleda kalastuskaarte 2015. aastaks
Järgmisest nädalast saab taotleda kalastuskaarte 2015. aastaks
Esmaspäeval, 1. detsembril kell 9 algab taas harrastuspüügi kalastuskaartide taotlemine järgmiseks hooajaks. 
 
Kalastuskaarti harrastuspüügile saab taotleda nii elektroonselt kui ka Keskkonnaameti kontorites kohapeal. Kõige hõlpsam on kalastusluba taotleda veebikeskkonnas www.pilet.ee. Ladusaks taotlemiseks on kindlasti vajalik üle kontrollida oma kasutajaprofiilis olevad andmed – e-post ja telefoninumber, nende andmete puudumisel süsteemist lube osta ei saa. „Taotlemisvõimaluste kaalumisel tuleb taotlejail silmas pidada, et süsteem soosib paberivaba taotlemist, mis on lihtsaim ja kiireim viis,“ ütles Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna peaspetsialist Jarko Jaadla. Peamine erinevus kahe erineva taotluskanali vahel seisneb selles, et elektroonilises kanalis on kalastuskaartide andmine automatiseeritud ning kohene (sh kaardi eest tasumine), kuid Keskkonnaametist taotlemisel menetleb taotlusi vee-elustiku spetsialist käsitsi.
 
Kalastuskaartide täpsemat jaotust ja piirarve saab vaadata Riigi Teatajast.  
 
Kalastuskaarti taotledes tasub tähele panna, et on toimunud muudatus, mis puudutab Peipsi järvistut. Kui varem oli kaartide arv jaotatud nelja maakonna vahel, siis järgmiseks aastaks saab püügiõigusi osta kahele veealale – Peipsi järvele ning Lämmi ja Pihkva järvele. Täpsem limiitide jaotus avaldatakse enne 1. detsembrit www.pilet.ee keskkonnas ning Riigi Teatajas.
 
Loe kalastuskaardi taotlemise kohta rohkem Keskkonnaministeeriumi kodulehelt
 
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.