Sa oled siin

Järelhüüe Tiit Sillaotsale

01.06.2015

Eesti looduskaitset on tabanud suur kaotus. Reedel, 29. mail lahkus pärast rasket haigust meie hulgast kauaaegne ja armastatud kolleeg Tiit Sillaots. Suurema osa oma elust töötas Tiit looduskaitse hüvanguks, andes hindamatu panuse tänapäevase Eesti looduskaitse põhimõtete väljatöötamisse.

Tiit Sillaots sündis 12. detsembril 1947 Läänemaal, Tuudil. Keskhariduse omandas ta Lihula Keskkoolis. 1971. a lõpetas ta Eesti Põllumajanduse Akadeemia metsamajanduse eriala metsamajanduse insenerina. Juba ülikooli ajal huvitus Tiit ka looduskaitsest, osaledes aktiivselt Tartu üliõpilaste looduskaitseringis.
1977. aastal alustas Tiit tööd Eesti Metsainstituudi Majandusliku Uurimise Laboratooriumis, tegeledes Tallinna linna ja selle ümbruse rohelise vööndi metsadega.

Alates 1985. aastast töötas Tiit Keskkonnaministeeriumis, tollel ajal Eesti NSV Metsamajanduse ja Looduskaitse Ministeeriumi Looduskaitse Valitsuses, erinevatel ametikohtadel. Alates 2000. aastast töötas Tiit Keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonna nõunikuna.

1990. aastate alguses andis Tiit olulise panuse noore riigi seaduste väljatöötamisse ning pani aluse tänapäevasele kaitsealade süsteemile. Suur osa Tiidu tööülesannetest oligi seotud kaitsealadega – nii nende moodustamise, uuendamise kui ka kaitse korraldamisega.

Tiitu teati kui elavat looduskaitse entsüklopeediat, kelle poole sai alati pöörduda kõikvõimalike küsimustega. Tema sügav huvi ajaloo ja inimeste vastu oli suureks abiks ka viimatise looduskaitse ajalugu käsitleva raamatu väljaandmisel. Tänu Tiidule on säilinud ennesõjaaegne looduskaitse register, mille ta hävimisest päästis ja alles hoidis.

Tiit tegi oma tööd alati suure pühendumusega, olles väga põhjalik ja korrektne. Ta valutas südant kõige pärast, millega tööalaselt kokku puutus, sest talle oli oluline, et väikest Eestit osataks pidada elamiskõlbliku ja turvalise paigana. Kolleegid jäävad teda mäletama kui rõõmsameelset, abivalmis, sõbralikku ja laia silmaringiga inimest, keda huvitas kõik maailmas toimuv.

Tiit Sillaots ei olnud kunagi väljapaistavatel positsioonidel, sest olles loomu poolest pigem tagasihoidlik, ei püüdnud ta oma isikuga silma paista. Sellegipoolest võib tema töökuse ja sisulise panuse tõttu pidada viimase nelja aastakümne Eesti looduskaitsepoliitika kujundamise üheks võtmeisikuks. Selle eest tunnustas Eesti riik teda 2001. aastal Valgetähe medaliklassi teenetemärgiga. Tiidu panust tunnustati tänavu ka looduskaitse kõrgeima autasuga, Eerik Kumari nimelise preemia ja kuldmärgiga.

Tiit oli kahe tütre ja poja isa ning armastatud abikaasa. Avaldame kaastunnet Tiidu abikaasale Anule ja tema lastele. Jääme Tiidust puudust tundma, temast jäänud tühimikku on raske täita.
 

 

Tiit Sillaotsa ärasaatmine on reedel, 5. juunil kell 13.00 Keskkonnaministeeriumi suures saalis.

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.