Sa oled siin

Jahieeskirja muudatus pikendab metskitsejahti

31.12.2019
Wikipedia
autor: Hans Markus Antson

Keskkonnaminister Rene Kokk allkirjastas jahieeskirja muudatused, kus pikendatakse jahikoeraga metskitsele lubatavat jahiaega ühe kuu võrra varasema 31. detsembri asemel 31. jaanuarini. See on vajalik, et välitida metskitsede  arvukuse kiirest kasvust tingitud metsakahjustusi.  Metskitsejahi pikendamise ettepaneku on teinud oma küttimissoovitustes Keskkonnaagentuuri ulukiseire osakond ja Eesti Jahimeeste Seltsis toimunud jahimeeste, metsaomanike, põllumeeste, Keskkonnaagentuuri ja Keskkonnaministeeriumi esindajate ümarlaud.

"Metskitsede küttimise aja pikendamine aitab alla viia nende kõrget arvukust ja sellest tulenevat kahjustuste hulka. Jaanuaris peetavas metskitsejahis on võimalik loomi küttida just kahjustuskohtades – metsakultuuride ümbruses, kuhu nad talvise rände ajal liiguvad," ütles Keskkonnaministeeriumi jahindusnõunik Tõnu Traks. Kuna ulukite poolt tekitatud kahjud tuleb osaliselt kompenseerida jahipiirkonna kasutajal, võimaldab kahjude ära hoidmine vähendada jahipiirkonna kasutaja rahalisi kohustusi maaomanike ees.

Veel uudiseid samal teemal

03.09.2020|Keskkonnaministeerium

Euroopa Liidus keelatakse pliihaavlite kasutamine märgaladel

Täna hääletas Euroopa Liidu REACH* komitee pliihaavlite märgaladel kasutamise keelustamise poolt. Selle järgi ei tohi kahe aasta pärast enam pliihaavleid märgaladel ja märgaladest 100 meetri raadiuses kasutada.

Autor: Tiit Hunt
28.08.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister: Hiiumaa rebasepoja hukkamine on täiesti lubamatu!

Keskkonnaminister Rene Kokk rõhutab Hiiumaa rebasepoja hukkamise valguses, et sellisel moel loomalt elu võtmine on lubamatu.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.