Sa oled siin

Holland jagab vesiniku kasutamise kogemusi

11.06.2020

Keskkonnaministeerium ja Hollandi Suursaatkond Eestis korraldavad täna veebiseminari „Vesinik: Hollandi kogemus ja koostöövõimalused Eestiga“.

Vesinik on suurepärane energiakandja ning selles nähakse väga suurt potentsiaali kliima- ja energiaeesmärkide saavutamisel. Eesti alles otsib lahendusi, kuidas vesinikku kõige paremini kasutusele võtta. Holland on juba teinud olulisi samme, et alustada vesiniku kasutamist ja sellega täita ka kliimaeesmärke.

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Kristi Klaasi sõnul soovib Eesti mitte ainult õppida Hollandi väärtuslikust vesinikukogemusest, vaid leida ka võimalusi edasiseks kooostööks kahe riigi vahel. “Ühendades jõud on meil võimalik olla tugevam, targem ja kiirem. Vesinik võiks olla Eesti jaoks üks tulevikulahendusi. Juba lähikümnendil võiks vesinikul olla oma roll transpordikütuse ja küttegaasina ning ka energiasalvestina elektri ületootmise korral,” märkis Klaas.

Veebiseminaril tutvustab Hollandi Majandus- ja kliimapoliitikaministeeriumi vesiniku erisaadik Noé van Hulst Hollandi vesiniku tegevuskava. Patrick Cnubben, Hollandi New Energy Coalition’i vesiniku teema koordinaator, tutvustab vesiniku pilootprojekte ning Bart Biebuyck, kütuseelementide ja vesiniku valdkonna ühisettevõtte tegevjuht, räägib vesinikuprojektide olemasolevast ja tulevastest finantseerimise allikatest. Eesti hetkeseisust vesiniku teemal räägib Keskkonnaministeeriumi asekantsler Kristi Klaas. Seminari lõpetuseks on osalistel võimalus esinejatele küsimusi esitada ning seda aitab korraldada moderaator Ivar Kruusenberg, PowerUp Energy Technologies tegevjuht.

Veebiseminar toimub kell 15.00-16.40 Zoomi platvormi vahendusel ja seminar on inglise keeles. Osalemissoovi korral võtke ühendust agnes.aaslaid@envir.ee ning teile saadetakse eraldi tehnilised detailid veebinariga liitumiseks.

Veel uudiseid samal teemal

Fotol on Eesti Euroopa Liidu alalise esinduse asejuht Marten Kokk.
18.12.2020|Keskkonnaministeerium

Euroopa kliimaseadus liikus sammu vastuvõtmisele lähemale

Eile Brüsselis toimunud Euroopa Liidu keskkonnanõukogu istungil leppisid keskkonnaministrid kokku kliimaseaduse üldises lähenemiseviisis ehk eesmärgis vähendada Euroopa Liidus aastaks 2030 kasvuhoonegaaside heitkoguseid 55 protsendi võrra võrreldes 1990. aasta tasemega.

12.12.2020|Keskkonnaministeerium

Pariisi leppe 5. aastapäev: 127 riiki pürgib kliimaneutraalsusele

Täna, 12. detsembril saab Pariisi kokkulepe viieaastaseks. 12. detsembril 2015 võtsid 195 Pariisi kogunenud riiki vastu globaalse kokkuleppe kliima soojenemise pidurdamiseks. Leppe eesmärk on hoida globaalse keskmise temperatuuri tõusu alla 2 °C võrreldes tööstusrevolutsioonieelse ajaga.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.