Sa oled siin

Holland jagab vesiniku kasutamise kogemusi

11.06.2020

Keskkonnaministeerium ja Hollandi Suursaatkond Eestis korraldavad täna veebiseminari „Vesinik: Hollandi kogemus ja koostöövõimalused Eestiga“.

Vesinik on suurepärane energiakandja ning selles nähakse väga suurt potentsiaali kliima- ja energiaeesmärkide saavutamisel. Eesti alles otsib lahendusi, kuidas vesinikku kõige paremini kasutusele võtta. Holland on juba teinud olulisi samme, et alustada vesiniku kasutamist ja sellega täita ka kliimaeesmärke.

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Kristi Klaasi sõnul soovib Eesti mitte ainult õppida Hollandi väärtuslikust vesinikukogemusest, vaid leida ka võimalusi edasiseks kooostööks kahe riigi vahel. “Ühendades jõud on meil võimalik olla tugevam, targem ja kiirem. Vesinik võiks olla Eesti jaoks üks tulevikulahendusi. Juba lähikümnendil võiks vesinikul olla oma roll transpordikütuse ja küttegaasina ning ka energiasalvestina elektri ületootmise korral,” märkis Klaas.

Veebiseminaril tutvustab Hollandi Majandus- ja kliimapoliitikaministeeriumi vesiniku erisaadik Noé van Hulst Hollandi vesiniku tegevuskava. Patrick Cnubben, Hollandi New Energy Coalition’i vesiniku teema koordinaator, tutvustab vesiniku pilootprojekte ning Bart Biebuyck, kütuseelementide ja vesiniku valdkonna ühisettevõtte tegevjuht, räägib vesinikuprojektide olemasolevast ja tulevastest finantseerimise allikatest. Eesti hetkeseisust vesiniku teemal räägib Keskkonnaministeeriumi asekantsler Kristi Klaas. Seminari lõpetuseks on osalistel võimalus esinejatele küsimusi esitada ning seda aitab korraldada moderaator Ivar Kruusenberg, PowerUp Energy Technologies tegevjuht.

Veebiseminar toimub kell 15.00-16.40 Zoomi platvormi vahendusel ja seminar on inglise keeles. Osalemissoovi korral võtke ühendust agnes.aaslaid@envir.ee ning teile saadetakse eraldi tehnilised detailid veebinariga liitumiseks.

Veel uudiseid samal teemal

24.07.2020|Keskkonnaministeerium

Rene Kokk esindab Eestit ÜRO Julgeolekunõukogu kohtumisel

Täna, 24. juulil esindab keskkonnaminister Rene Kokk Eestit ÜRO Julgeolekunõukogu virtuaalsel kohtumisel kliima teemal ja kutsub riike üles tegema koostööd taastuvenergia tehnoloogiate arendamisel.

16.06.2020|Keskkonnaministeerium

Soojussaarte analüüs aitab kliimamuutustega kohanemist paremini planeerida

Keskkonnaministeeriumi tellimusel Keskkonnaagentuuri koostatud Eesti suuremate linnade soojussaarte (ümbritsevast piirkonnast märkimisväärselt soojem linnastunud ala) analüüs ja selle kaardikihid võimaldavad paremini linnaplaneerimisega tegeleda. Muuhulgas aitab soojussaarte analüüs ennetada ka krooniliste haigete, eakate ja laste terviseriske.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.