Sa oled siin

Euroopa keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil võistleb kümme Eesti ettevõtet

29.05.2020

Eesti esitas üleeuroopalisele keskkonnakonkursile kümme ettevõtet, kes võistlevad viies erinevas kategoorias. 

"Meie ettevõtted on üha enam orienteeritud lisaks kasumi teenimisele ka keskkonnasõbralikumale majandamisele. Sellised lahendused nõuavad teadmisi ja taipu, mida oleks patt pelgalt Eestis näidata. Konkurss annab kahtlemata võimaluse enda tegemisi võõrsil tutvustada ning sealt saadud kontaktide abil oma tegevust laiendada ja tõhustada," ütles keskkonnaminister Rene Kokk. Minister lisas, et kõik esitatud ettevõtted on kandideerinud ka meie kohalikul keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil ning on igati konkurentsivõimelised.

Eestist on võistlustules keskkonnajuhtimise valdkonnas Estanc AS, toote või teenuse valdkonnas Roofit Solar Energy OÜ, UpSteam OÜ, Lindström OÜ ja Eesti Pandipakend OÜ, protsessi valdkonnas Estonian Cell AS ja Ensto Ensek AS, äri ja rahvusvahelise koostöö edendamise valdkonnas AusDesign OÜ ja Reverse Resources. Äri ja elurikkuse edendamise valdkonnas kandideerib auhinnale Tammejuure Mahetalu.

Euroopa keskkonnakonkurssi on korraldatud alates 1987. aastast ning too toimub iga kahe aasta tagant.  Konkursiga tunnustatakse neid ettevõtteid Euroopas, kes muudavad keskkonnaprobleemid majanduslikeks võimalusteks ning kelle jaoks on keskkonna heaoluga arvestamine ainus võimalus jätkusuutlikuks ärimudeliks. 

Euroopa parimad keskkonnasõbralikud ettevõtted kuulutatakse välja selle aasta lõpus. 

Jälgi Euroopa keskkonnakonkursi toimumist SIIT

Veel uudiseid samal teemal

25.06.2020|Keskkonnaministeerium

Kutse seminarile "Ärivõimalused Keenias: keskkonnakaitse ja rohetehnoloogia"

Ettevõtjad ja huvigrupid on oodatud osalema Keskkonnaministeeriumi seminarile "Ärivõimalused Keenias: keskkonnakaitse ja rohetehnoloogia". Tegemist on järjega 9. juunil välisministeeriumi korraldatud Ida-Aafrika äritegevuse seminarile. Seminari fookuses on ülevaade koostöövõimalustest Keenias rohekasvu ja rohetehnoloogia edendamiseks.

Palmako AS liimpuittoodete tehase ressursitõhususe suurendamise projekti eesmärgiks oli saavutada AS Palmako Kavastus asuvas liimpuidu tšehhis uue ressursitõhusa tootmisliini kasutusele võtmisega oluline ressursikasutuse kokkuhoid.
29.05.2020|Keskkonnaministeerium

Ettevõtted saavad toetust küsida tootmise ressursikasutuse tõhustamiseks

Mäe- ja töötleva tööstuse ettevõtted saavad taas Keskkonnainvesteeringute Keskusest (KIK) toetust taotleda oma tootmise ressursikasutuse tõhustamiseks. Vooru eelarve on 7 120 200 eurot, millele lisanduvad vabanevad vahendid lõppevatest projektidest.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.