Sa oled siin

Ettevõtted saavad toetust küsida tootmise ressursikasutuse tõhustamiseks

29.05.2020
Palmako AS liimpuittoodete tehase ressursitõhususe suurendamise projekti eesmärgiks oli saavutada AS Palmako Kavastus asuvas liimpuidu tšehhis uue ressursitõhusa tootmisliini kasutusele võtmisega oluline ressursikasutuse kokkuhoid.

Mäe- ja töötleva tööstuse ettevõtted saavad taas Keskkonnainvesteeringute Keskusest (KIK) toetust taotleda oma tootmise ressursikasutuse tõhustamiseks. Vooru eelarve on 7 120 200 eurot, millele lisanduvad vabanevad vahendid lõppevatest projektidest.

„Ressursitõhusate investeeringutega saavutatakse senisest efektiivsema ressursikasutuse ehk väiksemate kuludega tootmine, mis on praegustes keerulistes tingimustes eriti oluliseks tõusnud,“ ütles keskkonnaminister Rene Kokk. „Lisaks keskkonnakasule mõjutab see positiivselt ettevõtte majandustulemusi ja investeeringu toetus pakub leevendusi eelkõige väikeettevõtetele.“

Taotlusvoorust toetatakse ressursisäästu lahenduste väljatöötamist ja rakendamist, seadmete soetamist või väljavahetamist uuenduslike ja ressurssi säästvamate vastu, seadmete soetamist oma tootmisjääkide kasutamiseks, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia lahendusi tootmisprotsessis  ning keskkonnajuhtimis- ja auditeerimissüsteemide rakendamist ja registreerimist. 

„Oma ressursikasutust on juba tõhustanud näiteks Tallinn Dolls, kes arendab välja rõivaste 3D-prototüüpimise ja tootmise tarkvaralahenduse. See võimaldab ära jätta aastas ca 600 näidise tootmise. Samuti soetas Paekivitoodete Tehas sorteerimissõela, ekskavaatori ja rataslaaduri,“ tutvustab juba eelnevalt toetust saanud ettevõtteid KIKi toetuste ja teenuste osakonna juht Antti Tooming. „Puidutööstuse ettevõte Natural võttis kasutusele kaasaegse höövelliini ja uue ladustamiskeemi ning A. Le Coq rajab heitveesüsteemi reovee tekke vähendamiseks ja biogaasi tootmiseks,“ lisab ta.

Toetuse summa on kuni 200 000 eurot ja maksimaalne osakaal abikõlblikest kuludest projekti kohta on kuni 50%.

Ressursitõhusate investeeringute taotlemise eelduseks on ressursikasutuse analüüs, mille on teinud selleks koolitatud audiitorid hindamaks senist olukorda ning seda, kuidas tootmist ressursitõhusamaks teha. Analüüsi tulemusi arvesse võttes selgub konkreetne investeeringuvajadus.

Taotlusi saab E-toetuse keskkonnas sisestama hakata esmaspäevast, 1. juunist ning esitada alates 15. juulist kell 12.00. Tegemist on lõpptähtajata vooruga ning toetust antakse kuni vooru eelarve täitumiseni taotluste esitamise järjekorras. Lisainfo KIKi kodulehelt või projektikoordinaatorilt Aire-Arike Trutin (aire.arike@kik.ee, 6 274 186).

Keskkonnaministeerium töötas ressursitõhususe toetuse välja nüüdisaegse ja keskkonnasõbraliku ettevõtluse edendamiseks. Toetust jagatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Ressursitõhusate investeeringute toetusvoor numbrites

  • 68 miljonit eurot on kokku ette nähtud ressursitõhususe meetme toetustele.
  • 60 miljoni euro ulatuses on juba ressursitõhususe projekte heaks kiidetud (113 projekti).
  • Vähemalt 7 miljonit eurot läheb ettevõtete vahel jagamiseks selles voorus – toetus projekti kohta kuni 200 000 eurot.

Veel uudiseid samal teemal

25.06.2020|Keskkonnaministeerium

Kutse seminarile "Ärivõimalused Keenias: keskkonnakaitse ja rohetehnoloogia"

Ettevõtjad ja huvigrupid on oodatud osalema Keskkonnaministeeriumi seminarile "Ärivõimalused Keenias: keskkonnakaitse ja rohetehnoloogia". Tegemist on järjega 9. juunil välisministeeriumi korraldatud Ida-Aafrika äritegevuse seminarile. Seminari fookuses on ülevaade koostöövõimalustest Keenias rohekasvu ja rohetehnoloogia edendamiseks.

29.05.2020|Keskkonnaministeerium

Euroopa keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil võistleb kümme Eesti ettevõtet

Eesti esitas üleeuroopalisele keskkonnakonkursile kümme ettevõtet, kes võistlevad viies erinevas kategoorias. 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.