Sa oled siin

Estonian Celli investeering keskkonnahoidu on eeskujuks teistelegi

18.09.2019

Täna tutvustas Estonian Cell oma seni suurimat investeeringut keskkonnahoidu, mis teeb ettevõtte jätkusuutlikuks ja konkurentsivõimeliseks.

20. miljoni suurusest investeeringupaketist 1,7 miljonit saadi Keskkonnainvesteeringute Keskuse ressursitõhususe investeeringutoetusest. Kundas tegutsev ettevõte alustas investeeringute ettevalmistustega 2018. aasta kevadel ning paigaldas viimased seadmed tänavu suvel.

Projekt keskendub pleegitusprotsessi ümberehitusele ning uue keskmull aeratsioonisüsteemi rajamisele. Kaasaegse tehnoloogiaga reoveepuhastuskompleks puhastab tunduvalt tõhusamalt merevette suunatud heitvett. Samuti kasutatakse tolle protsessi käigus varasemast poole võrra vähem elektrienergiat. Pleegitusprotsessi uuendamine võimaldab kemikaale taaskasutada ning vähendada nende kulu.

„Täna oleme tunnistajaks, kuidas üks suurettevõtte soovib muuta oma tegevuse keskkonda säästvamaks. Ühtlasi ka nutikamaks, sest lisaks keskkonna hoidmisele aitab investeering ressursitõhususse saavutada kokkuhoidu igapäevakuludelt, mis üldiste kulude kasvu tingimustes tähendab pikemas perspektiivis veelgi suuremat tulu. Sedavõrd suure ettevõtte puhul on poole väiksemad elektriarved juba väga kõnekas näitaja,“ ütles KIKi juhataja Andrus Treier, lisades et Estonian Celli investeeringuprojekti planeeritav ressursisääst on märkimisväärne 11%.

„Tänaseks on Keskkonnaministeeriumi algatatud ressursitõhususe investeeringu toetust saanud juba kokku 83 ettevõtet üle Eesti. Üks asi on kindlasti see, kui palju nad oma tegevuses sellega võidavad, kuid teine tähelepanuväärt külg on see, kui palju nad paremasse keskkonda kokku panustanud on,“ ütles keskkonnaminister Rene Kokk.

Ettevõtete ressursitõhusate investeeringute toetuste eesmärk on suurendada ettevõtete ressursitootlikkust innovaatiliste lahenduste kasutuselevõtu kaudu, sealhulgas parimad võimalikud lahendused tehnikasse, ressursijuhtimissüsteemidesse ja neid toetavatesse IT- rakendustesse. Keskkonnaministeerium töötas ressursitõhususe toetuse välja nüüdisaegse ja keskkonnasõbraliku ettevõtluse edendamiseks. Ressursitõhusate investeeringutega saavutatakse senisest efektiivsema ressursikasutuse ehk väiksemate kuludega tootmine. Lisaks keskkonnakasule mõjutab see positiivselt ka ettevõtte majandustulemusi. Toetust jagatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Täna oma suurinvesteeringut tutvustanud Estonian Cell on saanud ka 2014. aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitli, seda biogaasi tootmiseks reovee kasutamise eest. 

 

Veel uudiseid samal teemal

25.06.2020|Keskkonnaministeerium

Kutse seminarile "Ärivõimalused Keenias: keskkonnakaitse ja rohetehnoloogia"

Ettevõtjad ja huvigrupid on oodatud osalema Keskkonnaministeeriumi seminarile "Ärivõimalused Keenias: keskkonnakaitse ja rohetehnoloogia". Tegemist on järjega 9. juunil välisministeeriumi korraldatud Ida-Aafrika äritegevuse seminarile. Seminari fookuses on ülevaade koostöövõimalustest Keenias rohekasvu ja rohetehnoloogia edendamiseks.

29.05.2020|Keskkonnaministeerium

Euroopa keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil võistleb kümme Eesti ettevõtet

Eesti esitas üleeuroopalisele keskkonnakonkursile kümme ettevõtet, kes võistlevad viies erinevas kategoorias. 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.