Sa oled siin

Elektrisõidukite ostuks saab taas toetust taotleda sügisel

15.04.2020

Eriolukorra tõttu on elektrisõidukite toetusmeetme teine taotlusvoor edasi lükatud ning see avaneb sügisel.

Keskkonnaminister Rene Koka sõnul äratas aasta algul KIKis avanenud taotlusvoor suurt huvi, mistõttu otsustas Keskkonnaministeerium mitte ainult esimese taotlusvooru summat esialgu kavandatuga võrreldes suurendada, vaid leida lisaraha ka teise taotlusvooru tarvis.

„Praeguse eriolukorra tõttu on paljudel ettevõtetel pikemaajaliste plaanide ja investeeringute tegemine raskendatud, seega peame mõistlikuks ka taotlusvooru edasi lükata,“ selgitas Kokk.

Toetust antakse Euroopa Liidu kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikutega kauplemissüsteemi enampakkumistuludest. Toetust saab taotleda Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) kaudu. Keskkonnaministeerium ja KIK annavad sügisel avatavast taotlusvoorust teada nii üleriigilises meedias kui ka oma kodulehtedel.

Taotlusvoorust toetatakse uute täiselektriliste M1 ja N1 kategooria sõidukite ostu. Toetuse summa ühe sõiduki kohta on 5000 eurot ning elektrisõiduki hind võib olla kuni 50 000 eurot käibemaksuta. Nelja aasta jooksul peab toetusega soetatava elektriautoga läbima vähemalt 80 000 kilomeetrit ja sellest vähemalt 80% Eestis.

Veel uudiseid samal teemal

04.06.2020|Keskkonnaministeerium

Valitsus kinnitas Eesti seisukohad Euroopa rohelise kokkuleppe kohta

Valitsuse kabinetinõupidamisel arutati täna Eesti seisukohti Euroopa rohelise kokkuleppe ja selle alla kuuluva Euroopa kliimaseaduse kohta ning kinnitati need istungi otsusena.

03.06.2020|Keskkonnaministeerium

Kutse veebiseminarile „Vesinik: Hollandi kogemus ja koostöövõimalused Eestiga“

Keskkonnaministeerium ja Hollandi Suursaatkond Eestis kutsuvad ettevõtteid, teadlasi, kohalikke omavalitsusi, erialaliite ja kõiki vesiniku huvilisi osalema veebiseminaril „Vesinik: Hollandi kogemus ja koostöövõimalused Eestiga“ 11. juunil kell 15.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.