Sa oled siin

Eesti toetab rahvusvahelist looduskaitsealast koostööd

27.05.2015

Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtus eile suursaadikutega, et tutvustada Eesti keskkonnapoliitika eesmärke nii kodumaal kui ka Euroopa Liidus, samuti allkirjastati Euroopa rohelise vööndi deklaratsioon.

„Meie eesmärk on tagada Eesti keskkonna säilimine ja loodusvarade mõistlik kasutamine. Kindlasti on meil palju teiste kogemustest õppida, samas on meil ka asju, millega teistele eeskujuks olla. Lisaks oleme nüüd osa rahvusvahelisest koostöövõrgustikust, mis aitab meil loodust veelgi paremini kaitsta, sest teadupärast loodus piire ei tunne, mis tähendab, et pingutusi tuleb teha kõigil,“ ütles keskkonnaminister Marko Pomerants.

Euroopa rohelise vööndi loomise ettepaneku tegi Rahvusvaheline Looduskaitseliit (IUCN) ning tänaseks on deklaratsioonile alla kirjutanud 24st rohevööndi riigist 18 riiki ning nüüd lisaks ka Eesti.

Algatuse eesmärk on luua ökoloogiline koostöövõrgustik Fennoskandiast läbi Kesk-Euroopa kuni Vahemere rannikuni (Barentsi merest Musta mereni). Eestis kulgeks see vöönd piki Soome lahe ja Läänemere rannikut ning hõlmaks ka saari. Rohelise vööndi raames arendatakse rahvusvahelist piiriülest looduskaitsealast koostööd ja toetatakse rannikupiirkondade säästvat arengut.

Roheline vöönd on jagatud 4 regionaalseks üksuseks ja vööndipiir, ligi 12 500 km, järgib suures osas kunagist Raudset eesriiet. Läbitakse 8 biogeograafilist regiooni ja 24 riiki.

Tänavuse looduskaitsekuu teemaks on "Eesti maastikud" ning rohelise vööndi deklaratsiooni allkirjastamine selle kuu jooksul on igati asjakohane. On ju maastik justnimelt see piirideülene ökoloogiline kategooria, mis ühendab liike ja nende elupaiku hoolimata riigipiiridest.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.