Sa oled siin

Eesti paneb kaheksa riigi noored roheideid nuputama

11.11.2020

Eesti toob Põhja-Balti koostöö NB8 eesistujamaana kokku kaheksa riigi noored rahvusvahelises koostöös roheideid arendama. 21. novembril aset leidval ideeloomepäeval Empowering Youth: Green Together otsivad Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Islandi ja Taani noored ühiselt keskkonnaprobleemidele lahendusi.

Ideeloomepäeva patrooni peaminister Jüri Ratase sõnul on kliimamuutuste mõju leevendamiseks tarvilik leida uusi lahendusi paljudes valdkondades, et jätta tulevastele põlvkondadele elamisväärne koduplaneet.

„Kliimaneutraalsuse saavutamiseks on vaja nii kõikide riikide kui ka iga inimese pingutusi. Kindlasti tuleb lahenduste otsimisse kaasata noori, kes kliimamuutuste pärast kõige rohkem muret tunnevad ja kelle tulevikku meie tänased otsused kujundavad.“

„Loodan, et saame nii mõnegi noorte rahvusvahelises koostöös sündiva ideelahenduse peagi kasutusele võtta ning see aitab kliimamuutusi  pidurdada. Julgustan noori aktiivselt kaasa lööma.“

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Kristi Klaasi sõnul on mure kliima pärast toonud noored tänavatele meelt avaldama, kuid ministeeriumil on soov leida viise, kuidas noori aina enam aktiivselt ka lahenduste leidmisesse kaasata.

„Soovime, et noored saaksid reaalselt midagi kliimamuutuste pidurdamiseks ära teha ning rahvusvahelisel ideeloomepäeval kutsumegi neid avastama ja välja pakkuma uudseid omapoolseid lahendusi koostöös Põhja- ja Baltimaade keskkonna- ja kliimaekspertidega,“ lausus Klaas.

Rahvusvahelisel roheideede konkursil oodatakse noortelt uuenduslikke lahendusi tarbimise vähendamiseks, jätkusuutlike toidusüsteemide arendamiseks ning ringmajanduse ja säästliku liikuvuse edendamiseks.

„Toetame roheinnovatsiooni, sest kliimamuutuste leevendamiseks ja mõjudega kohanemiseks on tarvilik leida uusi ideid ja lahendusi. Mida keskkonna- ja kliimateadlikumad noored on, seda enam oskavad nad ühiskonnas vajalikele muutustele kaasa aidata,“ selgitas Klaas.

Üritus toimub Eesti eestvedamisel esmakordselt ning loodetavasti saab sellest traditsioon, mille korraldamise saab tuleval aastal üle võtta järgmine NB8 eesistuja. Eesti on ennast juba varasemalt tõestanud väga eduka digiürituste korraldajana ning ka see rahvusvaheline ideeloomepäev toimub virtuaalselt. Koostööpartneritena on kaasatud Garage48 ja Cleantech ForEst, kellel mõlemal on aastatepikkune kogemus innovatiivsete ürituste korraldamisel ning noorte kaasamisel.

Põhjamaade ja Balti riikide koostöö ehk NB8 on alates 1992. aastast toonud ühe laua taha kokku viis Põhjamaad ja kolm Baltimaad - Soome, Rootsi, Norra, Island, Taani, Eesti, Läti ja Leedu -, et mitteametlikus õhkkonnas arutada nii regionaalselt kui rahvusvaheliselt olulistel aktuaalsetel teemadel. 2000. aastal otsustati Eesti tollase välisministri Toomas Hendrik Ilvese initsiatiivil, et seda koostööformaati hakatakse tähistama ühtsust väljendava nimetusega Nordic-Baltic Eight (NB8).

Rahvusvaheline roheideede konkurss korraldatakse õhusõiduki käitajate lubatud heitkoguste ühikute enampakkumise tulu vahenditest.

Täpsem info ürituse kohta: https://garage48.org/events/greentogether

Veel uudiseid samal teemal

04.03.2021|Keskkonnaministeerium

CO2 heitkoguse ühikute uue kauplemisperioodi nõuded jõuavad seadusesse

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks atmosfääriõhu kaitse seaduse muutmise, millega viiakse seadus kooskõlla Euroopa Liidu kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikute kauplemise uue perioodi nõuetega. Kauplemiskord jääb uuel perioodil samaks, küll aga muutuvad ühikute eraldamise põhimõtted.

23.02.2021|Keskkonnaministeerium

Ka viies ÜRO keskkonnaassamblee toimub eestlase (kaas)juhtimisel

Eile alanud viies ÜRO keskkonnaassamblee keskendub üleüldise globaalse looduskeskkonna parandamisele. Seekordne assamblee toimub Norra juhtimisel, kuid asepresidendi roll on eestlase käes.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.