Sa oled siin

Eesti kliimaambitsiooni tõstmise võimaluste analüüs

01.10.2019

Keskkonnaministeerium esitles täna koos Riigikantseleiga tellitud uuringut, mis selgitas välja võimalused kliimaneutraalsuse saavutamiseks aastaks 2050.

SEI Tallinna tehtud analüüsis võeti vaatluse alla kuus peamist sektorit: transport, tööstus ja energia, tootmine ning põllumajandus, maakasutus ja metsandus.

Uuringust selgus, et Eestil on võimalik jõuda 2050. aastaks kliimaneutraalsuseni, kuid selleks tuleb juba praegu läbi mõelda ning paika panna strateegiliselt targad investeerimissuundade otsused järgmiseks 30 aastaks.

Tutvu uuringu raportiga: https://www.sei.org/publications/eesti-kliimaambitsiooni-tostmise-voimaluste-analuus/ 

Veel uudiseid samal teemal

11.09.2020|Keskkonnaministeerium

Elektrisõidukite ostuks saab taas toetust taotleda oktoobri teises pooles

Aasta algul Keskkonnainvesteeringute Keskuses (KIK) avanenud elektrisõidukite ostutoetuse meede äratas suurt huvi, mistõttu otsustas Keskkonnaministeerium mitte ainult suurendada esimese taotlusvooru kavandatud toetussummat, vaid leida ka lisaraha teise taotlusvooru tarvis.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.