Sa oled siin

Eesti kliimaambitsiooni tõstmise võimaluste analüüs

01.10.2019

Keskkonnaministeerium esitles täna koos Riigikantseleiga tellitud uuringut, mis selgitas välja võimalused kliimaneutraalsuse saavutamiseks aastaks 2050.

SEI Tallinna tehtud analüüsis võeti vaatluse alla kuus peamist sektorit: transport, tööstus ja energia, tootmine ning põllumajandus, maakasutus ja metsandus.

Uuringust selgus, et Eestil on võimalik jõuda 2050. aastaks kliimaneutraalsuseni, kuid selleks tuleb juba praegu läbi mõelda ning paika panna strateegiliselt targad investeerimissuundade otsused järgmiseks 30 aastaks.

Tutvu uuringu raportiga: https://www.sei.org/publications/eesti-kliimaambitsiooni-tostmise-voimaluste-analuus/ 

Veel uudiseid samal teemal

07.10.2019|Keskkonnaministeerium

Riik jagab kliimalahenduste eksportimiseks 776 000 eurot

Keskkonnaministeerium jagab tänavu 776 000 eurot kliimaalaste lahenduste eksportimiseks arengumaadesse. Alates homsest, 8. oktoobrist võtab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) vastu projektide taotlusi, mis aitavad arenguriikides kliimamuutusi leevendada ja nende mõjudega kohaneda. Taotluste esitamise tähtaeg on 8. detsember 2019.

07.10.2019|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister ootab arvamusi elektriautode plaanitava toetuse kohta

Keskkonnaministeerium soovib kaasa aidata keskkonnasõbralikemate sõidukite levikule avades peagi võimaluse saada toetust elektrisõiduki ostuks. Alates tänasest saavad huvirühmad valminud toetusmeetme eelnõu kohta arvamust avaldada. Ettepanekuid oodatakse kahe nädala jooksul.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.