Sa oled siin

Eesti kaasab noori kliimamuutuste pidurdamiseks lahenduste leidmisel

24.09.2019

Eesti keskkonnaministeerium liitus ÜRO kliima tippkohtumise raames hea tahte algatusega Kwon Gesh, millega andis lubaduse kaasata noori kliimapoliitika kujundamisse.

Eesti nimel allkirjastas hea tahte kliimaleppe keskkonnaministeeriumi kliimapoliitika asekantsler Kristi Klaas. Algatust toetas ka president Kersti Kaljulaid, kes juhtis Eesti delegatsiooni ÜRO kliima tippkohtumisel.

„Noortel on mure muutuva looduskeskkonna pärast ja nad tahavad, et otsustajad neid kuulda võtaks. Noorusliku entusiasmiga kutsuvad nad riigijuhte üles kiiresti tegutsema. Aga noortel ongi õigus, sest kliimamuutusi tuleb teadvustada ning otsustavaid samme astuda juba täna,“ ütles Klaas, kes osales eilsel noorte tippkohtumisel koos ÜRO noordelegaadi Karl Ander Aleksiusega.

Mitmetes maailma riikides tegutsevad keskkonna alal nõuandvad noorteühendused ja juunist alates ka Eestis. 5. juunil 2019  loodi noorte kaasamiseks keskkonnaministeeriumi ja Eesti noorteorganisatsioonide koostöös Noorte Keskkonnanõukogu, mis käib koos neli korda aastas. Noorte Keskkonnanõukogu on nõuandev organ, mis aitab keskkonnaministeeriumil noorte häält senisest paremini kuulda võtta ja noortel seadusloomes kaasa lüüa.

Noorte kliima tippkohtumine leidis aset ÜRO kliima tippkohtumise raames. Kliima tippkohtumisele tuli kohale 193 ÜRO liikmesriigi riigi- ja valitsusjuhid ning selle eesmärk on esitleda algatusi, mis aitaks senisest tõhusamalt kliimamuutustele lahendusi leida. 

Veel uudiseid samal teemal

15.12.2019|Keskkonnaministeerium

Madridi kliimakonverentsil rõhutati vajadust kiirelt tegutseda

Täna lõppenud Madridi kliimakõnelusetel COP 25 tunnistasid riigid, et kliimamuutuste ohjamiseks on vaja astuda kiiremaid samme ning riikide senised kliimakavad tuleb viia kooskõlla Pariisi kokkuleppega. Kasvuhoonegaaside kvoodikaubanduse reeglid jäid riikide erimeelsuste tõttu siiski kokku leppimata.

11.12.2019|Keskkonnaministeerium

Elektrisõidukite toetusmeede avanebki detsembris

Täna, 11. detsembril allkirjastas keskkonnaminister Rene Kokk elektrisõidukite toetusmeetme määruse. Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) saab taotlusvooru välja kuulutada pärast seda, kui määrus on jõustunud ehk kolm päeva pärast selle Riigi Teatajas ilmumist.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.