Sa oled siin

Eesti kaasab noori kliimamuutuste pidurdamiseks lahenduste leidmisel

24.09.2019

Eesti keskkonnaministeerium liitus ÜRO kliima tippkohtumise raames hea tahte algatusega Kwon Gesh, millega andis lubaduse kaasata noori kliimapoliitika kujundamisse.

Eesti nimel allkirjastas hea tahte kliimaleppe keskkonnaministeeriumi kliimapoliitika asekantsler Kristi Klaas. Algatust toetas ka president Kersti Kaljulaid, kes juhtis Eesti delegatsiooni ÜRO kliima tippkohtumisel.

„Noortel on mure muutuva looduskeskkonna pärast ja nad tahavad, et otsustajad neid kuulda võtaks. Noorusliku entusiasmiga kutsuvad nad riigijuhte üles kiiresti tegutsema. Aga noortel ongi õigus, sest kliimamuutusi tuleb teadvustada ning otsustavaid samme astuda juba täna,“ ütles Klaas, kes osales eilsel noorte tippkohtumisel koos ÜRO noordelegaadi Karl Ander Aleksiusega.

Mitmetes maailma riikides tegutsevad keskkonna alal nõuandvad noorteühendused ja juunist alates ka Eestis. 5. juunil 2019  loodi noorte kaasamiseks keskkonnaministeeriumi ja Eesti noorteorganisatsioonide koostöös Noorte Keskkonnanõukogu, mis käib koos neli korda aastas. Noorte Keskkonnanõukogu on nõuandev organ, mis aitab keskkonnaministeeriumil noorte häält senisest paremini kuulda võtta ja noortel seadusloomes kaasa lüüa.

Noorte kliima tippkohtumine leidis aset ÜRO kliima tippkohtumise raames. Kliima tippkohtumisele tuli kohale 193 ÜRO liikmesriigi riigi- ja valitsusjuhid ning selle eesmärk on esitleda algatusi, mis aitaks senisest tõhusamalt kliimamuutustele lahendusi leida. 

Veel uudiseid samal teemal

05.06.2020|Keskkonnaministeerium

Peaminister keskkonnapäeval: „Väljume kriisist rohelisemana!“

Tänase ülemaailmse keskkonnapäeva puhul märgib peaminister Jüri Ratas oma videopöördumises, et keskkonna ja jätkusuutliku arengu teemad on Eestimaa inimeste jaoks üha olulisemad ning seetõttu peame praegusest kriisist tulema välja digitaalsema ja rohelisemana.

04.06.2020|Keskkonnaministeerium

Valitsus kinnitas Eesti seisukohad Euroopa rohelise kokkuleppe kohta

Valitsuse kabinetinõupidamisel arutati täna Eesti seisukohti Euroopa rohelise kokkuleppe ja selle alla kuuluva Euroopa kliimaseaduse kohta ning kinnitati need istungi otsusena.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.