Sa oled siin

Eesti ainus hüpiklane saab parema kaitse

05.10.2014
Pisike kasetriibik.
Pisike kasetriibik.

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus kinnitas ainsa Eesti looduses elava hüpiklase kasetriibiku kaitse tegevuskava järgmiseks viieks aastaks.

Kasetriibik on väike hiiretaoline loom, kes erineb teistest meie närilistest väga pika saba poolest. Kasetriibiku tunnuseks on ka must triip seljal. Väiksuse ja varjulise eluviisi tõttu kohatakse kasetriibikuid looduses harva. Seetõttu on liigi leviku ja bioloogia kohta nii Eestis kui mujal maailmas väga vähe andmeid. Eestis elutseb kasetriibik kogu mandril. Euroopa Liidus on kasetriibik rangelt kaitstav liik.

Järgmise viie aasta jooksul ongi plaanis eelkõige teha uuringuid, et saaks selgeks, kuidas kasetriibikut kõige paremini kaitsta. Esmatähtis on saada infot selle kohta, kus ja millistes kohtades kasetriibik elutseb.

Kasetriibiku kaitse tegevuskavas antakse ülevaade ka kasetriibiku süstemaatilisest kuuluvusest, tunnustest, bioloogiast, levikust ja arvukusest ning viimasel viiel aastal läbi viidud uuringutest ja inventuuridest. Pakutakse välja kasetriibiku populatsiooni mõjutada võivad ohutegurid, seatakse lähiajalised kaitse-eesmärgid ning eesmärkide saavutamiseks vajalikud tegevused.

Tegevuskava koostamist rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Kinnitatud tegevuskavaga saab tutvuda Keskkonnaministeeriumi kodulehel.
 

(5.10.2014)

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.